Veislė Senbernaras
Angliškai St. Bernard
Kilmė Italija / Šveicarija
Dydis Labai dideli šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas 8 - 10 metų
Charakteris draugiškas, gyvybingas, ramus, budrus, švelnus
Ūgis Patinas: 70–90 cm
Kalė: 65–80 cm
Svoris 64–120 kg
Spalvos rausvai ruda, rausvai geltona, raudonas ir baltas
Šuniuko kaina 970 - 1460€

Charakteris

Geras su vaikais Labai draugiškas!
Draugiškas su katėm Labai draugiškas!
Draugiškas su šunim Labai draugiškas!
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking:65
Priežiūra
Populiarumas Nr.49 (2012) Nr.49(2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (122 balsai, vidutiniškai: 4.67 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Senbernarai, kaip visi dideli šunys, turi būti pripratinti prie kitų žmonių ir šunų ankstyvame amžiuje. Tai padės išvengti agresijos ir teritorijos gynimo. Didžiausia grėsmė vaikui, kurio namuose auga senbernaras, yra netyčia būti nuverstam. Apskritai senbernarai yra labai mylintys, draugiški šunys. Neagresyvūs, bet gali loti ant nepažįstamų žmonių ar savo dydžiu atbaidyti valgį.

Išvaizda

Tai labai didelis, stiprus šuo. Paprastai sveria 64-120 kg, išauga iki 90 cm ūgio ties ketera. Kailis gali būti švelnus arba šiurkštus. Švelniaplaukių senbernarų kailis yra prigludęs ir lygus. Šiurkštus kailis yra tankus ir lygus, gausiau apaugęs kaklas ir kojos. Uodega ilga ir sunki. Akys nusvirusios, paprastai rudos, bet gali būti ir šviesiai mėlynos spalvos.

Priežiūra

Namuose ramūs, gali gyventi lauke, bet geriausiai jaučiasi būdami arti žmogaus. Senbernarai nemėgsta karšto klimato, dievina kasdienius pasivaikščiojimus ir žaidimus. Šukuojami ir maudomi labai retai. Daugiausia reikėtų prižiūrėti šuns akis.

Sveikata

Gali sirgti širdies ligomis, klubo sąnario, alkūnių displazija. Pasitaiko atvejų, kai senbernarai serga kaulų vėžiu. Taip pat gali sirgti akių ligomis, epilepsija, gali ištikti traukuliai.