Veislė Pudelis
Angliškai Poodle
Kilmė Vokietija, Prancūzija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Žaisliniai, nesportiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris aktyvus, protingas, budrus, ištikimas, lengvai dresuojamas, instinktyvus
Ūgis 25 cm
Svoris 2 - 5 kg
Spalvos margi, juodi, raudoni, pilki, mėlyni, rudi, balti, abrikosiniai
Šuniuko kaina 810 - 1220 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking: 2
Priežiūra
Populiarumas Nr.8
Prisitaikymas
Hipoalerginis Taip
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (249 balsai, vidutiniškai: 4.23 iš 5)
Loading...

Temperamentas:

Pudeliui būdinga elegancija, aristokratiškos manieros, didybė. Jis lengvai dresuojamas, laikomas vienu protingiausiu pasaulio šunų. Šio tipo šunys yra įvairiapusiai – puikiai prisiderina ir prie tingaus, ir prie aktyvaus šeimininko gyvenimo būdo. Nuolat straksi, juda, šokinėja. Mėgsta turėti daug veiklos.
Pudelio būdo bruožai taip pat priklauso ir nuo jo dydžio. Didieji pudeliai paprastai yra ramesni, mažieji – labiau padūkę.

Kūnas

Pudelis yra vidutinio dydžio, proporcingai sudėtas šuo. Pagal dydį pudeliai skirstomi į keturias grupes:

Didieji (karališkieji), kurių ūgis ties gogu 45-58 cm.
Mažieji, kurių ūgis ties gogu 35-45 cm.
Nykštukiniai (miniatiūriniai), kurių ūgis ties gogu 28-35 cm.
Žaisliniai, iki 28 cm.

Galva tiesių linijų, proporcinga kūnui. Nosies galiukas ryškus. Elegantiškas snukis, jo ilgis truputį didesnis už kaukolės ilgį, neužaštrintas, tvirtas, gerai užpildytas. Lūpos standžios, vidutinio storumo. Perėjimas nuo kaktos iki snukio silpnai išreikštas. Kaukolė ovalios, pailgintos formos. Akys labai ryškios, įkypos. Ausys siekia nosies galiuką, yra prigludusios prie skruostų, plokščios, sunkios, apaugusios tankiomis garbanomis. Kaklas tvirtas, vidutinio ilgio. Mentės pasvirusios, raumeningos, o priekinės kojos tiesios, raumeningos.

Priežiūra

Pudelių kailis yra tankus, bet labai lengvas. Jie nesišeria ir neturi šunims būdingo kvapo. Tankūs šuns plaukai gerai apsaugo nuo drėgmės – plaukams sušlapus, pavilnė lieka sausa. Kadangi jų kailis tankus, jį reikia dažnai šukuoti, maudyti ir kirpti.