Taksas informacija

Veislė Taksas
Angliškai Dachshund
Kilmė Vokietija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Skalikai
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris gudrus, drąsus, atsidavęs, gyvybingas, žaismingas, užsispyręs
Ūgis 20 - 22 cm
Svoris 7 - 15 kg
Spalvos juodi, rudi, raudoni, mėlyni, šokoladiniai, juodi su ruda
Šuniuko kaina Vidutiniškai 400 Lt be dokumentų, 1400 Lt su kilmės dokumentais

Taksas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.9
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (285 balsai, vidutiniškai: 4.53 iš 5)
Loading...
piratu karai

Manoma, kad taksų veislė atsirado maždaug XV a. Europoje, bet panašūs į taksus šunys buvo vaizduojami jau senuosiuose Egipto ir Meksikos meno kūriniuose. Spėjama, kad taksas kilo iš trumpakojų skalikų, o šiuolaikiniai taksai buvo išvesti Vokietijoje. Veisiant šunis buvo bandoma gauti mažą, kresną šunį, tinkantį urvinei medžioklei – gaudyti barsukus, lapes. Dabar taksas yra viena populiariausių veislių pasaulyje.

Yra skiriami trijų tipų taksai, kurie skiriasi kailio struktūra: trumpaplaukiai, šiurkščiaplaukiai ir ilgaplaukiai. Kiekvieną iš šių tipų sudaro trijų skirtingų dydžių šunys: standartiniai, nykštukiniai ir triušiniai. Taigi, iš viso yra devynios atskiros taksų veislės, besiskiriančios kailiu, dydžiu ir spalva.

Patys pirmieji taksai buvo švelniaplaukiai, tik vėliau atsirado ilgaplaukių ir šiurkščiaplaukių taksų. Pastarieji lengvai prisitaikydavo prie medžioklės šaltuoju metų laiku. Šiurkščiaplaukiai taksai buvo išvesti sukryžminus švelniaplaukius taksus su terjerais. Ilgaplaukiai – įliejant spanielio ir vokiečių medžioklinio šuns kraujo.

Temperamentas

Taksai yra sumanūs ir supratingi šunys, puikūs pėdsekiai. Pastovaus charakterio, bet nemėgsta grubaus elgesio. Neteisingai auklėjami gali maištauti. Tai energingi, judrūs ir žaismingi šunys, puikiai tinkantys gyventi šeimose. Taksai labai smalsūs, mėgsta vaikščioti, yra drąsūs ir sargūs. Nereikalauja daug priežiūros, pasižymi gera sveikata ir atsparumu.

Kailis

Trumpaplaukių ir šiurkščiaplaukių taksų kailis prigludęs, blizgus, tankus su pavilne. Ant šiurkščiaplaukio takso aiškiai pastebima barzda, vešlūs antakiai. Ilgaplaukio takso kailis blizgus su pavilne, ant kaklo ir apatinės pilvo dalies plaukai ilgesni.

Dydis

Ūgis ties ketera:
standartinis taksas – patinas: 22 – 27 cm, patelė: 20 – 25 cm,
nykštukinis taksas – patinas: 16 – 21 cm, patelė: 14 – 19 cm,
triušinis taksas – patinas: 12 – 15 cm , patelė: 10 – 13 cm.