Veislė Niūfaundlendas
Angliškai Newfoundland
Kilmė Kanada, Jungtinė Karalystė
Dydis Labai dideli šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas 8 - 10 metų
Charakteris švelnus, lengvai dresuojamas, malonus
Ūgis Patinas: 69–74 cm
Kalė: 63–69 cm
Svoris Patinas: 60–70 kg
Kalė: 45–55 kg
Spalvos Juodas, juodas ir baltas, pilkas, rudas
Šuniuko kaina 810 - 1620 €

Charakteris

Geras su vaikais Labai draugiškas!
Draugiškas su katėm Labai draugiškas!
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking:34
Priežiūra
Populiarumas Nr.42 (2012) Nr.43 (2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (105 balsai, vidutiniškai: 4.66 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Niūfaundlendas yra ramus ir stiprus šuo. Labai ištikimas savo šeimininkams, yra idealus darbo šuo. Dėl šių savybių Niūfaundlendai yra dažnai vadinami „švelniaisiais milžinais“. Moka loti stipriai, žemu tonu. Lengva išdresuoti, jeigu tai pradedama daryti nuo pat mažų dienų. Yra nuostabūs su vaikais, bet dėl savo didumo žaisdami gali pastumti ar užgulti mažesnį vaiką. Puikiai sutaria su kitais gyvūnais, bet dėl savo svorio ir dydžio gali pridaryti problemų, todėl svarbu tinkamai dresuoti.

Išvaizda

Kailis ilgas, tankus, atsparus vandeniui, apsaugo nuo karšto ir šalto oro. Kaulai masyvūs, kūnas raumeningas, tvirtas. Turi didelius plaučius, todėl gali ilgai plaukioti. Lūpos nukarusios, todėl gali seilėtis. Uodega prie pagrindo storėja. Kūno ilgis iki uodegos lygus šuns aukščiui ties ketera. Snukis trumpas, bukas, kvadratinės formos, kakta plati.

Sveikata

Niūfaundlendai yra linkę į klubo sąnario, aklūnių displaziją. Šlapimo pūslėje gali kauptis akmenys. Šuniukai gali gimti su genetinėmis širdies ydomis.