Australų trumpauodegis aviganis informacija

Veislė Australų trumpauodegis aviganis
Angliškai Australian Stumpy Tail Cattle Dog
Kilmė Australija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Ganytojai
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Charakteris protingas, budrus, atsidavęs, paklusnus, drąsus, ištikimas
Ūgis Patinas: 46–51 cm
Kalė: 43–48 cm
Svoris Patinas: 16–23 kg
Kalė: 16–23 kg
Spalvos mėlyna, rausva, mėlyna ir juoda
Šuniuko kaina Vidutiniškai $500 - $600 USD

Australų trumpauodegis aviganis charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking: 10
Priežiūra
Populiarumas Nr.60
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (23 balsai, vidutiniškai: 4.39 iš 5)
Loading...
piratu karai

Australų trumpauodegis aviganis kilo iš Anglijos Smitfildo aviganių. Jie buvo atgabenti į Australiją XIX a. pr. ir sukryžminti su Australijos dingais. Daugiau apie šių šunų kilmę mažai kas žinoma. Keliamos dvi galimos jų veisimo aplinkybės.
Manoma, kad Smitfildo aviganius su dingais sukryžmino australas gyvulių varovas. Tuomet pagal savo pavardę šiuos šunis pavadino Timmins Biters (Timinso kandžiotojais). Vėliau, siekiant suvaldyti laukinį dingo charakterį, jie buvo kryžminami su škotų trumpaplaukiais koliais. Taip buvo išvesti margai rusvi ir melsvi šunys, dažnai gimdavę be uodegos. Pagal kitą šios veislės kilmės istoriją, jų protėviai buvo Holo hileriai (angl. Halls Heelers).

Temperamentas

Australų trumpauodegiai aviganiai yra budrūs ir sargūs. Paklusnūs savo šeimininkui. Paprastai neprisileidžia svetimų žmonių, nors kartais yra sukalbamas. Kaip ir visus darbinius šunis, juos būtina socializuoti nuo mažens. Jiems būtinos nuolatinės treniruotės ir užduotys.

Išvaizda

Kūnas proporcingo sudėjimo, kvadratinis. Ausys stačios, beveik smailios, išaugusios aukštai. Kojos ilgos. Gali būti be uodegos. Jei uodega yra, paprastai ji ne ilgesnė nei 10 cm. Galva plati, plokščia, link akių šiek tiek siaurėja. Standartinio šuns kūno ilgis nuo krūtinkaulio iki sėdmenų yra lygus jo ūgiui ties ketera. Patinų ūgis 46-51 cm ties ketera. Patelės šiek tiek žemesnės.

Kailis

Kailis vidutinio ilgio arba trumpas. Tiesus, tankus ir šiurkštus. Poplaukis trumpas, tankus, švelnus. Kailio spalva melsva, gali būti su rudomis dėmelėmis.