Veislė Australijos ganymo šuo
Angliškai Australian Cattle Dog
Kilmė Australija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 13 -15 metų
Charakteris paklusnus, ištikimas, energingas, sargus, narsus, atsargus
Ūgis Patinas: 46–51 cm
Kalė: 43–48 cm
Svoris Patinas: 15–16 kg
Kalė: 14–16 kg
Spalvos mėlynas, mėlynas dėmėtas, raudonas dėmėtas, mėlynas raibas, raudonas raibas
Šuniuko kaina 410 - 490 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking: 10
Priežiūra
Populiarumas Nr.60
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (39 balsai, vidutiniškai: 4.31 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Kaip ir daugelis darbinių šunų, Australijos ganymo šunys pasižymi didele energija, veiklumu ir yra labai nepriklausomi. Tai vieni protingiausių ir paklusniausių šunų. Jiems reikia daug veiksmo: treniruočių, užduočių ir pan. Todėl šie šunys dažnai dalyvauja šunų sporto varžybose, mokosi įvairių triukų ir turi kitų užsiėmimų, kad išliktų aktyvūs.
Auginami namuose yra labai laimingi, mylintys ir žaismingi gyvūnai. Atsargus su nepažįstamaisiais ir nepažįstamose situacijose. Tinkamai dresuojamas gali būti puikus sargas. Jeigu nuo mažens socializuojamas, gali tapti mylinčiu šeimos augintiniu. Puikiai sutaria su šiek tiek vyresniais vaikais, o mažuosius, kurie mėgsta lankstyti ir triukšmauti, gali paganyti.
Greitai reaguoja į šeimininko emocijas, todėl gali jį ginti ir be komandos. Šie šunys buvo veisiami tam, kad varytų gyvulius žnaibant jiems kojas. Taigi, jeigu su šunimi elgiamasi šiurkščiai, jis gali įkasti. Dirba tyliai, bet garsiai loja, kai nori atkreipti šeimininkų dėmesį. Lojimas aukšto tono, intensyvus. Taip pat lojimas gali būti nuobodulio, liūdesio ženklas. Sutaria su pavieniais, pažįstamais šunimis, bet didelė šunų grupė gali sukelti agresiją.

Išvaizda

Šios veislės šunys yra tvirti, raumeningi, kompaktiški. Kaukolė plati, prie akių plokščia. Skruostai raumeningi, vidutinio ilgumo. Snukis gilus, tvirtas. Ausys nuo viena kitos išaugusios plačiai, nuo mažo iki vidutinio dydžio. Viduje apžėlusios. Akys ovalios, tamsios. Kaklas ir pečiai raumeningi, priekinės kojos tiesios ir paralelios. Pėdos apvalios ir lenktos. Pirštai ir nagai maži, tvirti. Kūnas gerai subalansuotas, simetrinis.

Kailis

Australijos ganymo šuo turi dvigubą kailį. Apsauginiai išorės plaukai tiesūs, pavilnė trumpa, tanki.