Veislė Pumis
Angliškai Pumi
Kilmė Vengrija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 12-13 metų
Charakteris sargus, aktyvus, protingas, uždaras, triukšmingas, gyvybingas
Ūgis Patinas: 41–47 cm
Kalė: 38–44 cm
Svoris Kalė: 8–13 kg
Patinas: 10–15 kg
Spalvos pilka, sidabrinė, ruda, juoda, smėlio spalvos
Šuniuko kaina  
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (31 balsai, vidutiniškai: 4.29 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Pumiai labai saugo savo šeimininkus. Nemėgsta svetimų žmonių, todėl dar mažus šuniukus būtina socializuoti. Tai labai aktyvūs, gyvybingi, žaismingi gyvūnai. Pasižymi neblogais protiniais gebėjimais. Pakankamai daug loja. Juos lengva dresuoti.

Išvaizda

Dauguma pumių yra pilki. Galimos visos pilkos spalvos variacijos. Šuniukai gimsta juodi, o pilkėti pradeda 6-8 savaitę. Apie galutinę šuniukų kailio spalvą paprastai galima spręsti pagal tėvus. Kitos leidžiamos spalvos yra juoda, balta ir gelsvai ruda su tamsesne „kauke“. Taip pat gali būti ir kitokių spalvų šunų, bet parodose jos neleidžiamos.
Pagrindinė pumių skiriamasis ženklas yra ausys, jos visada gyvybingos. Išaugusios aukštai, galiukai pariesti žemyn. Padengtos ilgesniais plaukais nei kūnas.
Pumiai lengvi, šiek tiek kvadratinio sudėjimo. Atrodo aukštesni nei iš tiesų yra, nes turi storą kailį. Galva ilga, siaura. Snukis sudaro 45 proc. galvos ilgio, koks yra atstumas iki kaklo. Akys mažos, tamsios. Judesiai energingi, kaip ir pats Pumis.

Kailis

Kailis banguotas, vešlus, vidutinio ilgio (apie 7 cm). Viršutinis sluoksnis šiurkštus, o pavilnė minkšta. Kailį reikia šukuoti kartą per porą savaičių ir triminguoti kas 2-4 mėnesius. Kailis auga nuolatos (panašiai kaip pudelių). Jeigu neprižiūrimas, gali pradėti veltis, tapti matinis. Šeriasi labai mažai arba visai nesišeria.

Sveikata

Pumiai yra sveiki šunys, gyvena 12-14 metų. Daugiausia – iki 19 metų. Žinomos sveikatos problemos yra šuns klubo sąnario dizplazija ir kelio girnelės išnirimas. Sveikiausi pumiai randami Suomijoje ir Švedijoje. 80 proc. pumių šiose šalyse neturi problemų su klubų sąnariais.