Veislė Barzdotasis kolis
Angliškai Bearded Collie
Kilmė Škotija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 14-15 metų
Charakteris aktyvus, protingas, budrus, gyvybingas, ištvermingas, pasitikintis savimi
Ūgis Kalė: 51–53 cm
Patinas: 53–56 cm
Svoris Kalė: 18–27 kg
Patinas: 18–27 kg
Spalvos juodas, mėlynas, rudas, trispalvis, juodas ir rudas, šėmas
Šuniuko kaina 810 - 1220 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 34
Priežiūra
Populiarumas Nr.112
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (22 balsai, vidutiniškai: 4.32 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Draugiškas, visada linksmas, judrus. Protingas, ištikimas šuo. Noriai žaidžia, pasitiki savimi, yra savarankiškas. Myli vaikus, bet kartais žaidžia pernelyg grubiai. Noriai mokosi ir mėgsta būti tarp žmonių. Šių šunų nepatartina palikti vienų namuose ilgam, nes iš neturėjimo ką veikti gali prikrėsti šunybių. Puikiai sutaria su kitais gyvūnais. Mėgsta loti, į nepažįstamiuosius reaguoja draugiškai. Nuovokus, lengvai auklėjamas, tačiau dresuoti jį reikia švelniai, ne per griežtai. Visur seka iš šeimiminko paskos, todėl galite būti ramūs, kad nepabėgs. Tai naminiai šunys, todėl jų negalima laikyti pririštų prie būdos.

Išvaizda

Vidutinio dydžio šuo. Kaukolė plokščia ir plati. Turi gilią krūtinę, gerai išvystytus klubus. Ausys vidutinio ilgio, nutysiusios ir apžėlusios plaukais. Didelės akys, kurių spalva derinasi prie kailio spalvos. Kojos tvirtai sudėtos, uodega ilga ir nukarusi, apžėlusi.

Kailis

Pavilnė tanki ir puri, plaukai tiesūs, šiurkštūs, ilgi, natūraliai persiskiria per vidurį. Ties skruostais, apatine lūpa ir po smakru kailis ilgesnis, todėl suformuoja barzdą.

Sveikata

Linkę į alergijas ir šlaunikaulio displaziją. Gali sirgti koliams būdingomis akių ligomis (progresuojanti tinklainės atrofija, katarakta (jei paveldėta), tinklainės atšokimas, tinklainės displazija). Barzdotieji koliai taip pat dažnai serga Edisono liga. Ligos požymiai – žemas kortosteroidų lygis, o tai gali būti silpnumo, vėmimo, viduriavimo, lėto širdies ritmo priežastis.