Boseronas informacija

Veislė Boseronas
Angliškai Beauceron
Kilmė Prancūzija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė Ganytojai
Ilgaamžiškumas 10 -13 metų
Charakteris protingas, draugiškas, ramus, bebaimis, sargus
Ūgis Patinas: 66–71 cm
Kalė: 63–66 cm
Svoris Patinas: 32–45 kg
Kalė: 30–39 kg
Spalvos Juodas ir šviesiai rudas, trispalvis, juodas ir tamsiai rudas, margas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1000-2000 Lt

Boseronas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.144
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (72 balsai, vidutiniškai: 4.42 iš 5)
Loading...
piratequest.org

Boseronas yra bandšunis, kilęs iš vakarų Europos, Prancūzijos. Ši veislė buvo kryžminama veisiant ir dobermanus. Buvo veisiamas ganyti avis ir kitus gyvulius, meškų, šernų, elnių medžioklei. Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metu šiai šunų veislei buvo iškilusi grėsmė išnykti. Ji buvo išsaugota suporavus 50 tuo metu išlikusių boseronų.
Boseronų veislės šunys rašytiniuose šaltiniuose minimi jau nuo 1578 metų.
Oficialiai ši veislė pripažinta 1863 m. Paryžiuje vykusioje parodoje, o 1896 m. buvo priimti dviejų prancūzų aviganių veislių standartai – ilgaplaukių Berger de Brie ir trumpaplaukių Berger de Beauce.

Temperamentas

Boseronas Prancūzijoje žinomas kaip sarginis, sportiškas šuo, padėjėjas ūkyje. Atletiškas, ilgaamžis, protingas. Pasižymi ramumu, švelnumu, drąsa. Įtariai žiūri į svetimus žmones, todėl tinka sargybai. Geriausiai jaučiasi namuose, bet gali būti auginami ir lauke. Neperšlampantis kailis apsaugo juos net nuo paties šalčiausio oro. Mėgsta mokytis, todėl gali išmokti daug įvairių triukų. Vis dėlto, palyginus su kitomis panašiomis veislėmis, jų fizinis ir protinis vystymasis yra pakankamai lėtas. Tiek fiziškai, tiek psichologiškai galutinai subręsta apie trečiuosius gyvenimo metus, todėl su jais reikia būti kantriems. Geriausia juos dresuoti dažniau, bet trumpiau. Ilgos, bet retos treniruotės juos labai išvargina, todėl norimas rezultatas pasiekiamas lėčiau.

Išvaizda

Galva proporcinga kūnui, ilga. Nosis visada juodos spalvos, viršutinė lūpa visiškai uždengia apatinę. Akys apvalios, tamsiai rudos spalvos. Turi papildomus užpakalinių kojų pirštus. Ausys kabo šiek tiek žemyn. Apkarpytos ausys stovi tiesiai, bet ausų karpymas visoje ES draudžiamas. Nugara tiesi, krūtinė ilga, didelė. Uodega nuleista žemyn, lenkta.
Plaukai lygūs, trumpi, tankūs. Poplaukis trumpas, tankus, plonas ir minkštas. Paprastai pilkos spalvos.

Priežiūra

Boseronas šukuojamas retai, daugiausia šėrimosi metu. Kaip ir daugelis šunų, mėgsta dėmesį, pasivaikščiojimus. Būtina leisti laisvai pabėgioti, pažaisti. Netreniruojamas šuo tampa piktas ir agresyvus.

Sveikata

Boseronas yra pakankamai sveikas šuo. Vis dėlto gali sirgti daugeliui šunų būdingomis ligomis, gali išsivystyti klubo sąnario displazija.do my essay for me