Rajapalayam informacija

Veislė Rajapalayam
Angliškai Rajapalyam dog
Kilmė Indija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė Skalikai
Ilgaamžiškumas  
Charakteris prieraišus, atsidavęs
Ūgis 65–75 cm
Svoris  
Spalvos juoda, ruda, balta
Šuniuko kaina  

Rajapalayam charakteristika

Geras su vaikais  
Draugiškas su katėm  
Draugiškas su šunim  
Lavinamumas  
Šėrimasis  
Sergėtojas  
Intelektas  
Priežiūra  
Populiarumas  
Prisitaikymas  
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (37 balsai, vidutiniškai: 3.73 iš 5)
Loading...
piratu karai

Rajapalayam yra indiška kurtų veislė. Pietų Indijoje šie šunys buvo kilmingųjų ir aristokratų kompanionai, ypač Rajapalayam mieste. Todėl jie ir gavo tokį veislės pavadinimą. Rajapalayam skalikus iš pradžių veisė Nayak dinastija. Manoma, kad šių šunų kraujo turi dalmantinai. Šie šunys buvo naudojami karuose su britais, nes agresyviai puldavo, buvo greiti ir stiprūs. Kalbama, kad kartą 4 šios veislės šunys išgelbėjo savo šeimininko gyvybę kovoje su tigru ir jį nužudė.
Rajapalayam šunys yra auginami saugoti ryžių laukus, taip pat namus ir fermas. Per paskutiniuosius keletą dešimtmečių indų kariuomenė pradėjo juos naudoti kaip sargybinius šunis Kašmyro pasienyje.

Temperamentas

Šios veislės šunims reikia daug vietos, atvirų erdvių. Pripažįsta vieną šeimininką ir nemėgsta, kai juos liečia svetimi žmonės. Dauguma šunų yra pikti ir agresyvūs nepažįstamųjų atžvilgiu. Gali užpulti įsibrovėlius. Svarbu dar mažus šuniukus socializuoti. Kadangi turi stiprius medžiotojo instinktus, nesutaria su kitais naminiais gyvūnais, pavyzdžiui, katėmis.

Išvaizda

Tai dideli šunys, paprastai 65-75 cm ties ketera. Sunkių kaulų. Krūtinė gili, kūno sudėjimas panašus kaip kitų kurtų veislių. Uodega šiek tiek riesta, nosis, burna ir letenos rožinės spalvos. Eisena grakšti, ristūniška.

Veislės ateitis

Grynakraujai šios veislės šunys pamažu baigia išnykti. Manoma, kad jeigu nebus imtasi veiksmų juos išsaugoti, greitai jie išnyks visiškai. Indijos kinologų draugija, kartu su kitomis asociacijomis, jau yra parengusi programą, kaip apsaugoti šią veislę nuo išnykimo.