Rotveileris informacija

Veislė Rotveileris
Angliškai Rottweiler
Kilmė Vokietija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas 9 -10 metų
Charakteris budrus, gero būdo, stabilaus charakterio, atsidavęs, paklusnus, pasitikintis savimi, drąsus, ramus, bebaimis, pasitikintis savimi
Ūgis Patinas: 61–68 cm
Kalė: 56–63 cm
Svoris Patinas: 43–59 kg
Kalė: 38–52 kg
Spalvos rudas, juodas, rusvas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1800 Lt

Rotveileris charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking: 9
Priežiūra
Populiarumas Nr.10
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (197 balsai, vidutiniškai: 4.44 iš 5)
Loading...
piratu karai

Rotveileriai – viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Jų protėviai buvo gyvulių varovai ir sargai. Viduramžiais Rotveile, Vokietijoje, šie šunys buvo veisiami su vietos aviganiais, kad būtų sukurti rotveilerių metzerhundai – Rotveilo skerdikų šunys. Skerdikai su šiais šunimis varydavo bandas, nes jie būdavo labai ištvermingi – galėdavo eiti pėsčiomis iš miesto į miestą.

Rotveileriai dirbo ne tik varovais ir sargais, bet ir pakeisdavo arklius – traukė vežimus, gabeno produktus į turgus. Iškilus grėsmei, gynė šeimininkus ir jų turtą. Kadangi Viurtenbergas buvo prekybinis centras, į jį suplaukdavo šimtai prekybininkų, o kartu ir sukčių bei plėšikų. Iki šiol gyvi pasakojimai, kaip mėsininkai ir kiti prekeiviai pinigus parišdavo rotveilerių pakaklėje, o patys užplūsdavo Viurtenbergo smukles.

XX a. pr. Vokietijoje policija nusprendė gausinti tarnybinių šunų gretas, ir tam puikiai tiko rotveileriai. Austrijoje (taip pat ir Lietuvoje bei kitose šalyse) rotveileriai iki šiol dirba sargybiniais šunimis.

Temperamentas

Rotveileriai yra ramūs, lengvai dresuojami, labai ištikimi savo šeimininkams. Pasižymi tvirtu charakteriu, kartais gali būti pavydūs, jeigu dėmesys skiriamas ne jam. Mėgsta smalsauti, yra rimti ir savimi pasitikintys šunys. Jiems reikalingas griežtas auklėjimas ir dresūra, nes kai kurie rotveileriai gali būti agresyvūs. Tokį šunį rekomenduojama auginti tik drąsiems ir savo jėgomis pasitinktiems žmonėms. Rotveileris sugyvena su katėmis ir kitais gyvūnais, bet juos reikia kartu auginti nuo pat mažens.

Kūnas

Rotveilerių krūtinė plati, siekia alkūnes, turi didelius plaučius. Nugara tiesi, nasrai masyvūs, nagai juodi. Akys tik tamsiai rudos, žvilgsnis ramus, protingas. Ausys nulinkusios ir prigludusios prie galvos. Uodega šiems šunims pašalinama iš karto po gimimo.

Kailis

Kailis vidutinio ilgumo, tankus, gerai sulaiko vandenį.