Čekoslovakų vilkšunis informacija

Veislė Čekoslovakų vilkšunis
Angliškai Czechoslovakian Wolfdog
Kilmė Čekoslovakija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė Ganytojai
Ilgaamžiškumas 12-15 metų
Charakteris aktyvus, socialus, greitas, drąsus, gyvybingas, bebaimis
Ūgis 60-65 cm
Svoris 20-26 kg
Spalvos pilkas, gelsvai pilkas, sidabrinis
Šuniuko kaina Vidutiniškai 800-2000 Lt

Čekoslovakų vilkšunis charakteristika

Geras su vaikais  
Draugiškas su katėm  
Draugiškas su šunim  
Lavinamumas  
Šėrimasis  
Sergėtojas  
Intelektas  
Priežiūra  
Populiarumas  
Prisitaikymas  
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (174 balsai, vidutiniškai: 4.29 iš 5)
Loading...
piratu karai

Kad būtų išveistas Čekoslovakų vilkšunis, 1955 metais tuometinėje Čekoslovakijoje buvo atliktas eksperimentas ir sukryžmintas vokiečių aviganis su Karpatų vilke. Veisėjų tikslas buvo išvesti šunis su geriausiomis šių gyvūnų savybėmis – vilko jėga ir fiziniais gebėjimais bei vokiečių aviganio protu. Tik penktoji šuniukų karta pasirodė tokia, kokios ir buvo tikimasi eksperimento pradžioje. Taigi, 1982 m. čekoslovakų vilkšunis buvo galiausiai pripažintas nacionaline veisle.

Temperamentas

Čekoslovakų vilkšuniai yra energingi, lengvai mokosi naujų dalykų, pasižymi greita reakcija. Pakankamai lengvai pasiduoda dresūrai. Ištvermingi, nepriklausomi, niekada nepuola be priežasties. Jų eisena tvarkinga, visada išdidi. Retai loja, yra smalsūs, ištikimi savo šeimininkui, pakantūs visokioms oro sąlygoms. Paprastai gerai sutaria vaikais, tačiau nepasitiki svetimais.

Kūnas

Didelis (didesnis nei vidutinio dydžio), bet lengvas ir tvirtas. Gali lengvai nubėgti 100 km bet kokiomis oro sąlygomis.
Atrodo ir juda kaip vilkas. Galva simetriška, raumeninga. Tvirta, tiesi nugara. Ausys plonos, stačios, trumpos, trikampio formos. Uodega išaugusi aukštai, tiesi. Juosmuo trumpas ir raumeningas.

Kailis

Tiesus, storas kailis yra vilkiškai pilkas su tipiška balta kauke. Plaukai tankūs, bet žiemą ir vasarą kailis skiriasi. Žiemą dominuoja poplaukis. Turi šiurkštaus kailio struktūrą, todėl purvas nekimba prie šių šunų plauko – nudžiuvęs tiesiog nubyra. Neturi specifinio šuns kvapo. Gausiai šeriasi.