Veislė Briuselio grifonas
Angliškai Brussels Griffon
Kilmė Belgija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Dekoratyviniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris budrus, geras kompanijonas, jautrus, budrus, smalsus, reikalauja dėmesio
Ūgis Kalė: 18-20 cm
Patinas: 18-20 cm
Svoris Kalė: 2.5-5.5 kg
Patinas: 2.5-5.5 kg
Spalvos juoda, rusva, melsva, ruda, juoda ir tamsiai ruda
Šuniuko kaina 490 - 650 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 46
Priežiūra
Populiarumas Nr.77
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (55 balsai, vidutiniškai: 4.44 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Briuselio grifonas yra mylintis, švelnus šuo. Labiau už viską nori būti šalia savo šeimininko ir prisiglausti prie jo. Gali būti šiek tiek išpuikę, siekia būti dėmesio centre. Nėra kuklūs ar agresyvūs, bet pakankamai jautrūs šunys. Dėl šios priežasties dar mažus Briuselio grifonus reikėtų tinkamai socializuoti. Taip pat jie yra budrūs, domisi juos supančia aplinka. Prisiriša prie vieno žmogaus, puikiai sutaria su vaikais, jei šie jų neerzina. Mėgsta žaisti, bet gali būti nekantrus. Briuselio grifonas sutaria su gyvūnais: katėmis, papūgomis, kitais šunimis. Vis dėlto, gali bandyti dominuoti netgi prieš didesnius už jį gyvūnus.

Išvaizda

Galva plati ir apvali, snukis trumpas. Nosis juoda, šiurkšti, šnervės plačios. Akys išaugusios toli viena nuo kitos, apvalios, didelės. Rudos arba tamsesnės spalvos. Ausys mažos, išaugusios aukštai, ausų galiukai šiek tiek pasvirę į priekį. Šuns ilgis yra lygus jo ūgiui ties ketera. Nugara tiesi, juosmuo trumpas, šiek tiek lenktas. Uodega išaugusi aukštai, laikoma pakelta.
Briuselio grifonai yra šiurkščiaplaukiai, turi pavilnę. Ilgesnio plauko šunų kailis banguotas, o trumpaplaukių – plokščias ir blizgus, iki 2 cm ilgio.

Priežiūra

Kailis triminguojamas, kartą per 3-4 mėn. apkerpamas. Svarbu daugiau dėmesio skirti šuns akims (būdinga glaukoma, katarakta).