Briuselio grifonas informacija

Veislė Briuselio grifonas
Angliškai Brussels Griffon
Kilmė Belgija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Žaisliniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris budrus, geras kompanijonas, jautrus, budrus, smalsus, reikalauja dėmesio
Ūgis Kalė: 18-20 cm
Patinas: 18-20 cm
Svoris Kalė: 2.5-5.5 kg
Patinas: 2.5-5.5 kg
Spalvos juoda, rusva, melsva, ruda, juoda ir tamsiai ruda
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1000-1300 Lt

Briuselio grifonas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 46
Priežiūra
Populiarumas Nr.77
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (54 balsai, vidutiniškai: 4.46 iš 5)
Loading...
piratu karai

Briuselio grifonas – tai žaislinių šunų veislė, išvesta Briuselyje, Belgijoje. Galimi trys šios veislės tipai (angl. Brussels Griffon, Belgium Griffon, Petit Brabançon), besiskiriantys kailio struktūra ir spalva, tačiau jiems visiems taikomas vienodas standartas.
Briuselio grifono protėvis buvo mažas terjerų tipo šuo, gaudydavęs mažus graužikus. Vėliau vietiniai grifonai buvo sukryžminti su įvežtiniais žaisliniais šunimis. Buvo įvesta mopsų, karaliaus Čarlzo spanielių kraujo.
Briuselio grifonas išpopuliarėjo XIX a. Juos pamėgo tiek vietos darbininkai, tiek kilmingieji. Pirmasis Briuselio grifonas buvo įregistruotas 1883 m. Belgijos kinologų draugijos išleistoje kilmės knygoje.
Prie šios veislės populiarumo prisidėjo ir tai, kad Briuselio grifonus labai mėgo karalienė Marija Henrietė. Ji su savo dukra kasmet lankydavo šunų parodas. Vėliau karalienė tapo Briuselio grifonų veisėja, o šunys buvo eksportuojami į tokias šalis kaip Anglija ir JAV.
Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų metu šiai veislei buvo iškilusi rimta grėsmė. Ji išsaugota tik Jungtinėje karalystėje, o Briuselyje beveik visi vietiniai šunys buvo išnykę. Briuselio grifonai savo populiarumą buvo atgavę šeštajame dešimtmetyje, o dabar yra viena rečiau laikomų šunų veislių. Vis dėlto, yra pastebimas šių šunų pagausėjimas, bet tai siejama su visuotiniu žaislinių šunų veislių populiarėjimu.

Temperamentas

Briuselio grifonas yra mylintis, švelnus šuo. Labiau už viską nori būti šalia savo šeimininko ir prisiglausti prie jo. Gali būti šiek tiek išpuikę, siekia būti dėmesio centre. Nėra kuklūs ar agresyvūs, bet pakankamai jautrūs šunys. Dėl šios priežasties dar mažus Briuselio grifonus reikėtų tinkamai socializuoti. Taip pat jie yra budrūs, domisi juos supančia aplinka. Prisiriša prie vieno žmogaus, puikiai sutaria su vaikais, jei šie jų neerzina. Mėgsta žaisti, bet gali būti nekantrus. Briuselio grifonas sutaria su gyvūnais: katėmis, papūgomis, kitais šunimis. Vis dėlto, gali bandyti dominuoti netgi prieš didesnius už jį gyvūnus.

Išvaizda

Galva plati ir apvali, snukis trumpas. Nosis juoda, šiurkšti, šnervės plačios. Akys išaugusios toli viena nuo kitos, apvalios, didelės. Rudos arba tamsesnės spalvos. Ausys mažos, išaugusios aukštai, ausų galiukai šiek tiek pasvirę į priekį. Šuns ilgis yra lygus jo ūgiui ties ketera. Nugara tiesi, juosmuo trumpas, šiek tiek lenktas. Uodega išaugusi aukštai, laikoma pakelta.
Briuselio grifonai yra šiurkščiaplaukiai, turi pavilnę. Ilgesnio plauko šunų kailis banguotas, o trumpaplaukių – plokščias ir blizgus, iki 2 cm ilgio.

Priežiūra

Kailis triminguojamas, kartą per 3-4 mėn. apkerpamas. Svarbu daugiau dėmesio skirti šuns akims (būdinga glaukoma, katarakta).