Paterdalio terjeras informacija

Veislė Paterdalio terjeras
Angliškai Patterdale Terrier
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Terjerai
Ilgaamžiškumas 15-17 metų
Charakteris energingas, draugiškas, pasitikintis savimi, smalsus, įžūlus, protingas
Ūgis 30-38 cm
Svoris 6-9 kg
Spalvos juodas ir rudas, mėlynas ir rudas, raudonas, juodas, šokoladinis
Šuniuko kaina  Vidutiniškai 1500-2000 Lt

Paterdalio terjeras charakteristika

Geras su vaikais  
Draugiškas su katėm  
Draugiškas su šunim  
Lavinamumas  
Šėrimasis  
Sergėtojas  
Intelektas  
Priežiūra  
Populiarumas  
Prisitaikymas  
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (79 balsai, vidutiniškai: 4.16 iš 5)
Loading...
piratu karai

Paterdalio terjeras yra Anglijos šunų veislė, kilusi iš šiaurinių terjerų veislės XX a. pr. Buvo išvesti raudonųjų lapių medžioklei ant uolėtų paviršių, kur tradiciniai šunys neidavo. Tuomet šiaurės Anglijoje pagrindinis darbas buvo avių auginimas, o lapės joms kėlė didžiulę grėsmę.
Dabar šie šunys auginami ne tik medžioklei, bet ir šunų sportui – terjerų lenktynėms ir pan. Paterdalio terjerai puikiai prisitaiko prie įvairių situacijų, todėl geba atlikti visas jiems patikėtas užduotis. Jungtinis kinologų klubas šiuos šunis oficialiai pripažino 1995 m. sausio 1 d., tačiau Amerikos kinologų draugija nėra jų pripažinusi iki šiol.

Temperamentas

Paterdalio terjerai yra labai veiklūs, energingi šunys, nebijo fizinio krūvio. Turi ryškų medžiotojo instinktą, todėl šuniuką reikia socializuoti jau nuo mažų dienų. Jie draugiški, linksmi. Su šios veislės šunimis būtina užsiimti, nes jų energija trykšta pro kraštus. Jei neturės kur išlieti savo energijos, gali prikrėsti įvairių šunybių: daug loti, tapti agresyvūs, apversti namus aukštyn kojomis. Tačiau jeigu šuo per dieną turi aktyvios veiklos, vakare gali ramiai gulėti prie židinio, būti tylus ir ramus.

Kailis

Kailis tankus, pavilnė gerai apsaugo nuo drėgmės.
Trumpaplaukis, lygiaplaukis: trumpi, blizgantys plaukai, matoma pavilnė.
Šiurkščiaplaukis: šiurkštus kailis, aplink snukį ir smakrą plaukai ilgesni.
Šiurkščiaplaukis, ilgaplaukis: ant viso kūno plaukai ilgesni, įskaitant veidą, ausis ir smakrą. Labai tanki apsauginė, dviguba pavilnė.

Išvaizda

Paterdalio terjerai kompaktiški, nedideli šunys, gerai subalansuoti. Kadangi yra darbiniai terjerai, turi gebėti įlįsti net į siaurus urvus, kad pagautų grobį. Turi tvirtą kaklą, yra labai lankstus ir ištvermingas.