Veislė Šiperkė
Angliškai Schipperke
Kilmė Belgija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė nesportiniai šunys, ištikimi šunys
Ilgaamžiškumas 13-15 metų
Charakteris pasitikintis savimi, bebaimis, ištikimas, judrus, nepriklausomas, smalsus
Ūgis Kalė: 25–30 cm
Patinas: 28–33 cm
Svoris Patinas: 3–9 kg
Kalė: 3–9 kg
Spalvos šokoladinis, mėlynas, abrikosinis, juodas ir rudas, juodas
Šuniuko kaina 410 - 650 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.98 (2012) Nr.105(2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (63 balsai, vidutiniškai: 4.29 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Šiperkas yra gyvybingas, sargus ir budrus šuo. Tinka auginti šeimose, nes yra labai švelnūs su vaikais. Nedraugiški nepažįstamiems žmonėms. Nuolat juda, aktyviai domisi viskuo, kas aplink. Įpratę saugoti. Save išreiškia lodami aukštu tonu. Labai drąsūs ir pasitikintys savimi. Mėgsta persekioti įvairius kenkėjus – žiurkes, kurmius ir pan. (kadaise ši veislė kanalų baržose naikindavo žiurkes). Gerai sutaria su kitais šunimis ir gyvūnais, pavyzdžiui, katėmis.

Išvaizda

Kūnas gerai subalansuotas, trumpas, gana platus. Kaukolė apvalaina, galva nedidelė, snukis smailas. Kūno sandara panaši į špicų. Akys mažos ir ovalios, tamsiai rudos spalvos. Nosis maža, juoda. Ausys išaugusios aukštai, trikampio formos, laikomos pakeltos. Kaklas vidutinio ilgio, šiek tiek lenktas. Krūtinė gili, juosmuo trumpas, raumeningas, nugara tiesi.

Kailis

Plaukai tiesūs, aplink apykaklę ilgi, ant viso kūno kiek trumpesni, o ant snukio visiškai trumpi. Taip suformuota įspūdinga plati apykaklė. Kailis kietas, šiurkštus, visada tik juodas. Pavilnė leidžiama kiek šviesesnės spalvos.