Veislė Mopsas
Angliškai Pug
Kilmė Kinija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Dekoratyviniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris žaismingas, užsispyręs, dėmesingas, socialus, gudrus, žavingas, supratingas, tylus
Ūgis 25 - 28 cm
Svoris 6 - 8 kg
Spalvos gelsvai rudas, juodas, abrikosinis
Šuniuko kaina 240 - 320 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm Idealus!
Draugiškas su šunim Idealus!
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 57
Priežiūra
Populiarumas Nr.26
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (308 balsai, vidutiniškai: 4.56 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Mopsas yra linksmas, žvalus, meilus ir protingas šuo. Kaip ir jo giminaičiai mastifai, turi tvirtą žandikaulį ir pasižymi buldogišku būdu. Mėgsta žmogaus dėmesį ir draugiją, o jeigu to negauna, gali tapti pavydūs. Tai aktyvus, viskuo besidomintis šuo. Ištikimas savo šeimininkui, visada pasirengęs žaisti. Puikiai sutaria su svetimais žmonėmis, vaikais, kitais šunimis ir gyvūnais. Labai sargūs, jautriai reaguoja į žmogaus balso toną, todėl su jais nereikėtų kalbėti piktai, šiurkščiai. Dėl trumpos nosies jų kvėpavimas karštomis vasaros dienomis pasunkėja. Todėl tuo metu reikėtų riboti aktyvius šuns žaidimus.

Kailis

Kailis plonas, trumpas, minkštas, žvilgantis.

Išvaizda

Mopsų kūnas kvadratiškas ir raumeningas, taisyklingo stambaus sudėjimo. Galva didelė, apvali. Jų liemuo trumpas, plati krūtinė, ryškūs šonkauliai. Snukis raukšlėtas, trumpas, bukas. Akys tamsios, kiek išsprogusios ir didelės. Ausys mažos ir plonos, jų galai atsikišę į priekį, dengia ausų landas. Kaklas trumpas, storas, raukšlėtas.
Turi stiprias priekines galūnes, kurios yra tiesios ir statmenos. Letenos ovalios. Uodega kilpiška, užriesta ant nugaros dviem žiedais.

Sveikata

Mopsus prižiūrėti lengva, bet reikėtų atsižvelgti į šiai veislei būdingus susirgimus. Tai miesto šuo, bet nereikėtų jo varginti ilgais pasivaikščiojimais per didelį karštį ar šaltį. Reikia reguliuoti šuns suvalgomo maisto kiekį, nes mėgsta persivalgyti. Dėl kvėpavimo sistemos ypatumų svarbu prižiūrėti, kad šuo nepervargtų ir neperkaistų.