Mopsas informacija

Veislė Mopsas
Angliškai Pug
Kilmė Kinija
Dydis Mažieji šunys
Veislės grupė Žaisliniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris žaismingas, užsispyręs, dėmesingas, socialus, gudrus, žavingas, supratingas, tylus
Ūgis 25 - 28 cm
Svoris 6 - 8 kg
Spalvos gelsvai rudas, juodas, abrikosinis
Šuniuko kaina Vidutiniškai 600 Lt be dokumentų, 1200 Lt – su kilmės dokumentais

Mopsas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm Idealus!
Draugiškas su šunim Idealus!
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 57
Priežiūra
Populiarumas Nr.26
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (307 balsai, vidutiniškai: 4.56 iš 5)
Loading...
piratu karai

Mopsai kilo iš Azijos, Kinijos, ir yra viena seniausių veislių pasaulyje. Spėjama, kad pirmuosius mopsus į Europą atsivežė olandai XVI a. Azijos šalyse mopsai buvo auginami budistų vienuolynuose ir Tibete. Vėliau dėl karališko ženklo – raukšlėtos kaktos – pradėti garbinti Kinijoje. Mopsų veislę itin puoselėjo Šungų dinastija, valdžiusi Kiniją XVI a. 1500-1600 m. kinai ėme prekiauti su Europos šalimis: Portugalija, Ispanija, Olandija, Anglija. Taip mopsai paplito ir po Europą, gavę Mopshond vardą. Prancūzijoje jie atsirado 1553 m., D. Britanijoje – 1688 m. Anglijoje 1884 m. ir buvo įsteigtas pirmasis mopsų mylėtojų klubas. Čia jie buvo laikomi damų palydovais, nes buvo manoma, kad raukšlėtas mopso snukis pabrėžia moterų grožį. Mopsų atvaizdai nuo seniausių laikų išliko įvairiuose meno kūriniuose: dailininkų drobėse, skulptūrose.

Temperamentas

Mopsas yra linksmas, žvalus, meilus ir protingas šuo. Kaip ir jo giminaičiai mastifai, turi tvirtą žandikaulį ir pasižymi buldogišku būdu. Mėgsta žmogaus dėmesį ir draugiją, o jeigu to negauna, gali tapti pavydūs. Tai aktyvus, viskuo besidomintis šuo. Ištikimas savo šeimininkui, visada pasirengęs žaisti. Puikiai sutaria su svetimais žmonėmis, vaikais, kitais šunimis ir gyvūnais. Labai sargūs, jautriai reaguoja į žmogaus balso toną, todėl su jais nereikėtų kalbėti piktai, šiurkščiai. Dėl trumpos nosies jų kvėpavimas karštomis vasaros dienomis pasunkėja. Todėl tuo metu reikėtų riboti aktyvius šuns žaidimus.

Kailis

Kailis plonas, trumpas, minkštas, žvilgantis.

Išvaizda

Mopsų kūnas kvadratiškas ir raumeningas, taisyklingo stambaus sudėjimo. Galva didelė, apvali. Jų liemuo trumpas, plati krūtinė, ryškūs šonkauliai. Snukis raukšlėtas, trumpas, bukas. Akys tamsios, kiek išsprogusios ir didelės. Ausys mažos ir plonos, jų galai atsikišę į priekį, dengia ausų landas. Kaklas trumpas, storas, raukšlėtas.
Turi stiprias priekines galūnes, kurios yra tiesios ir statmenos. Letenos ovalios. Uodega kilpiška, užriesta ant nugaros dviem žiedais.

Sveikata

Mopsus prižiūrėti lengva, bet reikėtų atsižvelgti į šiai veislei būdingus susirgimus. Tai miesto šuo, bet nereikėtų jo varginti ilgais pasivaikščiojimais per didelį karštį ar šaltį. Reikia reguliuoti šuns suvalgomo maisto kiekį, nes mėgsta persivalgyti. Dėl kvėpavimo sistemos ypatumų svarbu prižiūrėti, kad šuo nepervargtų ir neperkaistų.