Veislė Čihuahua
Angliškai Chihuahua
Kilmė Meksika
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Dekoratyviniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -18 metų
Charakteris budrus, atsidavęs, greitas, drąsus, gyvybingas
Ūgis Patinas: 15–23 cm
Kalė: 15–23 cm
Svoris Patinas: mažiau nei 3 kg
Kalė: mažiau nei 3 kg
Spalvos Juoda, balta, gelsvai ruda ir daugelis kitų
Šuniuko kaina 410 - 650 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 67
Priežiūra
Populiarumas Nr.14
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (239 balsai, vidutiniškai: 4.14 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Daugelio Čihuahua temperamentas priklauso nuo paties šeimininko elgesio ir šunelio auklėjimo. Kai kurie šunys gali būti lengvai išprovokuojami puolimui, todėl netinka šeimoms su mažais vaikais. Šunys dažnai išsirenka vieną šeimininką ir gali jį perdėtai saugoti nuo kitų žmonių arba gyvūnų. Teigiama, kad Čihuahua tinkamiausias auginti šeimose, kuriose yra 13 metų ir vyresni vaikai, kurie žino, kaip elgtis su šunimi. Nemėgsta kitų veislių šunų, bet gerai sutaria su tos pačios veislės atstovais. Netinka šeimoms su nekantriais ir neramiais vaikais. Mėgsta minkštą guolį, todėl gali slėptis pagalvėse, antklodėse ar rūbų krūvose.

Išvaizda

Čihuahua yra maži ir kompaktiški šunys. Smulkaus sudėjimo, ūgis ties ketera 15-25 cm. Paprastai trumpaplaukiai šios veislės atstovai auga mažesni už ilgaplaukius. Galva primena obuolio formą, kūnas yra ilgesnis už šuns aukštį ties ketera. Ausys didelės, stačios. Akys ovalios, tamsios. Uodega išaugusi aukštai, ties pagrindu storėjanti, pakelta ir šiek tiek lenkta. Ilgaplaukių Čihuahua uodega apaugusi ilgesniais plaukais. Kailis švelnus, minkštas, blizgantis. Pavilnė netanki.

Priežiūra

Mėgsta žmogaus dėmesį, todėl šuns nerekomenduojama palikti vieno. Maudomas ir šukuojamas retai. Dažniau šukuojami ilgaplaukiai Čihuahua. Yra jautrūs šalčiui.

Sveikata

Auginant Čihuahua, nuolat reikia sekti jo dantų būklę. Gali paveldėti epilepsiją. Mažiems šuneliams pavojinga būklė, kai smegenyse kaupiasi vanduo. Dažniausiai tai pasireiškia šuniukams iki 6 mėn. amžiaus ir yra pavojinga jų gyvybei.