Veislė Cvergšnauceris
Angliškai Miniature Schnauzer
Kilmė Vokietija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Pinčerių ir šnaucerių pogrupis
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris protingas, budrus, draugiškas, paklusnus, bebaimis, atkaklus
Ūgis Patinas: 30 - 36 cm
Kalė: 30 - 36 cm
Svoris Patinas : 5.4 - 9.1 kg
Kalė: 5.4 - 8.2 kg
Spalvos Juodas, Baltas, Juodas ir sidabrinis, Druskos ir pipirų
Šuniuko kaina 410 - 810 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 12
Priežiūra
Populiarumas Nr.12
Prisitaikymas
Hipoalerginis Taip
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (226 balsai, vidutiniškai: 4.43 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Energingas, budrus. Paklūsta komandoms. Draugiškas ir protingas. Visada nori įsiteikti savo šeimininkui. Niekada nėra per daug agresyvus ar baikštus. Paprastai lengvai dresuojamas, gali būti puikus sarginis šuo. Gina savo teritoriją. Linkęs daugiau loti nei kąsti. Įtariai žiūri į nepažįstamus tol, kol nėra šeimininko, vėliau su jais tampa draugiški.
Mėgsta žaisti. Reikalauja treniruočių, kitaip gali patys susirasti veiklos namuose. Turi stiprų medžiotojo instinktą, gali gaudyti mažus gyvūnus: paukščius, gyvates, graužikus. Taip pat gali pulti kates, bet šios problemos galima išvengti, jeigu šuo yra dresuotas ar užaugęs namuose, kuriuose yra katė.
Puikiai pasirodo judrumo, paklusnumo, gaudymo ore, sekimo, dėmesio patraukimo užduotyse.

Išvaizda

Cvergšnaucerio kūnas kvadrato formos, 33-36 cm ūgio. Turi dvigubą kailį. Išorinis kailis šiurkštus, o pavilnė minkšta ir švelni. Parodose cvergšnaucerių plaukai yra nukerpami, ilgesni paliekami tik ausų, kojų, pilvo ir veido srityse.
Šeriasi ypač mažai, beveik nepastebimai. Galva stačiakampio formos su plaukuota barzda, ūsais ir antakiais. Žirklinis sąkandis. Akys ovalios, tamsios spalvos. Ausys v formos, jeigu nekirptos, natūraliai palinkusios į priekį. Uodega plona ir trumpa, gali būti kerpama (šalyse, kuriose leidžiama tai daryti). Priekinės kojos tiesios, tvirtos. Pėdos trumpos, apvalios.

Priežiūra

Kerpamas standartinių šnaucerių kirpimu. Reguliariai šukuojamas. Nekirpti plaukai yra linkę į vėlimąsi ir garbanojimąsi.

Sveikata

Cvergšnauceriai dažniausiai serga ligomis, susijusiomis su nutukimu. Taip pat gali sirgti diabtetu, akių ligomis. Šlapimo pūslėje gali kauptis akmenys. Gali sirgti Vilebrando liga.