Pekinas informacija

Veislė Pekinas
Angliškai Pekingese
Kilmė Kinija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė 9 grupė. Dekoratyvinės veislės. 8 sekcija. Japonų činai ir pekinai
Ilgaamžiškumas 12-15 metų
Charakteris užsispyręs, gero būdo, protingas, prieraišus
Ūgis 15–23 cm
Svoris 3.2-6.4 kg
Spalvos juodas, kreminis, kelių spalvų pilkai rudas, pilkas, juodas ir rudas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1000-3000 Lt

Pekinas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.73 (2012) Nr.64 (2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (110 balsai, vidutiniškai: 4.68 iš 5)
Loading...
piratu karai

Pekinai yra kilę iš senovės Kinijos. Naujausi DNR tyrimai rodo, kad tai viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Keletą amžių jie buvo išimtinai auginami tik Kinijos imperatoriškuose rūmuose.
1860 m. per antrąjį Opiumo karą Pekino vasaros rūmus okupavo britų ir prancūzų kariai. Imperatorius Xianfeng’as iš rūmų pabėgo į Čengdės miestą, bet juose liko senolė imperatoriaus teta. Kariams užėmus rūmus, šie ją rado nusižudžiusią, o šalia jos – penkis gedinčius pekino veislės šunis. Prieš sudeginant rūmus, sąjungininkai šiuos šunis iš rūmų išnešė. Du šunis pasiėmė lordas Džonas Hėjus (angl. John Hay), ir padovanojo juos savo seseriai, Velingtono kunigaikštienei. Kitus du šunis pasiėmė seras Džordžas Fitsrojus (angl. George Fitzroy), ir padovanojo juos savo pusbroliui, Ričmondo kunigaikščiui, bei pusseserei, Gordono kunigaikštienei. Letenantas Dunas (angl. Dunne), penktajį pekiną padovanojo Anglijos karalienei Viktorijai. Taip pekino veislės šunys atkeliavo į Angliją ir Europą. Čia jie ypač išpopuliarėjo XIX a. pab. – XX a. pr.