Pomeranijos špicas (vokiečių špicas) informacija

Veislė Pomeranijos špicas (vokiečių špicas)
Angliškai Pomeranian
Kilmė Vokietija, Lenkija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Žaisliniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -16 metų
Charakteris aktyvus, žaismingas, protingas, socialus, draugiškas, ekstravertiški
Ūgis 20 - 30 cm
Svoris 1 - 3 kg
Spalvos Juodas, gelsvai rudas, rudas, baltas, oranžinis, pilko atspalvio
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1100-3300 Lt

Pomeranijos špicas (vokiečių špicas) charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm Idealus!
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.17
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (333 balsai, vidutiniškai: 4.54 iš 5)
Loading...
piratu karai

Pomeranijos špicas (kartais dar vadinamas Pom Pom) buvo pavadintas pagal Pomeranijos regioną centrinėje Europoje. Dabar šis regionas yra šiaurinės Lenkijos ir rytų Vokietijos dalis. Šie šunys priklauso žaislinių šunų grupei, nes yra labai smulkaus kūno sudėjimo.
Manoma, kad šiuolaikinių Pomeranijos špicų protėviai buvo darbiniai Arkties regiono šunys. Pomeranijos špicai yra vokiečių špicų veislės dalis. Visus špicus, išskyrus nykštukinius ir mažuosius (jie išvesti Didžiojoje Britanijoje), išvedė Vokietijos šunų augintojai. Tai labai sena veislė, vokiečių literatūroje minima jau XV a. viduryje.
Pirmasis Pomeranijos špicų klubas buvo įkurtas 1891 metais. Netrukus po to buvo parašytas ir pirmasis veislės standartas. Įdomu tai, kad 1912 m. tarp trijų iš skęstančio Titaniko išsigelbėjusių šunų buvo du Pomeranijos špicai.

Temperamentas

Pomeranijos špicas paprastai yra labai draugiškas, žaismingas ir energingas šuo. Mėgsta būti šalia savo šeimininko ir jį saugoti. Visada budrūs ir stebi visus aplinkos pokyčius. Lojimas kaip atsakas į naujus stimulus gali tapti įkyriu šuns įpročiu. Šios veislės šunys gali pradėti loti bet kokioje situacijoje. Gina savo teritoriją, todėl loja išgirdę bet kokį išorinį aplinkos garsą. Tai protingi šunys, lengvai dresuojami. Ekstravertai, todėl mėgsta būti dėmesio centre. Jeigu prastai treniruojami, gali tapti agresyvūs ir dominuojantys.

Išvaizda

Tai kompaktiški, bet tvirti šunys. Tankaus, ilgo kailio, uodega aukštai pakelta, pūkuota. Galva proporcinga kūnui, nosis smailėjanti. Viršutiniai plaukai šiurkštūs, o pavilnė minkšta. Kailis lengvai veliasi, ypač kai šuneliai šeriasi, t.y. dukart per metus.

Priežiūra

Pomeranijos špicas turi tankų dvigubą kailį, todėl jį rekomenduojama šukuoti kasdien. Taip pat tai puikus būdas kovoti su šių šunelių šėrimųsi. Juos reikėtų kirpti maždaug kas 1-2 mėn.

Sveikata

Kai kurie sveikatos sutrikimai gali atsirasti dėl prastos šuns priežiūros: nešukavimo, dantų, ausų ir akių nevalymo. Yra linkę į ankstyvą dantų iškritimą. Juos rekomenduojama šerti sausu maistu. Pomeranijos špicų kalės veda labai mažai šuniukų, vidutiniškai 1,9-2,7 šuniuko per nėštumą.
Gali sirgti vadinamąja „juodos odos“ liga, kurios metu šuns oda pajuoduoja, jis gali nuplikti. Ši liga būdingiausia patinams, ir, manoma, yra paveldima.