Veislė Pomeranijos špicas
Angliškai Pomeranian
Kilmė Vokietija, Lenkija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Dekoratyviniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -16 metų
Charakteris aktyvus, žaismingas, protingas, socialus, draugiškas, ekstravertiški
Ūgis 20 - 30 cm
Svoris 1 - 3 kg
Spalvos Juodas, gelsvai rudas, rudas, baltas, oranžinis, pilko atspalvio
Šuniuko kaina 490 - 650 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm Idealus!
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.17
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (336 balsai, vidutiniškai: 4.54 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Pomeranijos špicas paprastai yra labai draugiškas, žaismingas ir energingas šuo. Mėgsta būti šalia savo šeimininko ir jį saugoti. Visada budrūs ir stebi visus aplinkos pokyčius. Lojimas kaip atsakas į naujus stimulus gali tapti įkyriu šuns įpročiu. Šios veislės šunys gali pradėti loti bet kokioje situacijoje. Gina savo teritoriją, todėl loja išgirdę bet kokį išorinį aplinkos garsą. Tai protingi šunys, lengvai dresuojami. Ekstravertai, todėl mėgsta būti dėmesio centre. Jeigu prastai treniruojami, gali tapti agresyvūs ir dominuojantys.

Išvaizda

Tai kompaktiški, bet tvirti šunys. Tankaus, ilgo kailio, uodega aukštai pakelta, pūkuota. Galva proporcinga kūnui, nosis smailėjanti. Viršutiniai plaukai šiurkštūs, o pavilnė minkšta. Kailis lengvai veliasi, ypač kai šuneliai šeriasi, t.y. dukart per metus.

Priežiūra

Pomeranijos špicas turi tankų dvigubą kailį, todėl jį rekomenduojama šukuoti kasdien. Taip pat tai puikus būdas kovoti su šių šunelių šėrimųsi. Juos reikėtų kirpti maždaug kas 1-2 mėn.

Sveikata

Kai kurie sveikatos sutrikimai gali atsirasti dėl prastos šuns priežiūros: nešukavimo, dantų, ausų ir akių nevalymo. Yra linkę į ankstyvą dantų iškritimą. Juos rekomenduojama šerti sausu maistu. Pomeranijos špicų kalės veda labai mažai šuniukų, vidutiniškai 1,9-2,7 šuniuko per nėštumą.
Gali sirgti vadinamąja „juodos odos“ liga, kurios metu šuns oda pajuoduoja, jis gali nuplikti. Ši liga būdingiausia patinams, ir, manoma, yra paveldima.