Prancūzų buldogas informacija

Veislė Prancūzų buldogas
Angliškai French Bulldog
Kilmė Jungtinė Karalystė, Prancūzija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė nesportiniai šunys
Ilgaamžiškumas 9-12 metų
Charakteris žaismingas, prieraišus, socialus, budrus, gyvybingas, atletiškas, kantrus, entuziastingas, gero būdo, sumanus
Ūgis 27 - 30 cm
Svoris 10 - 13 kg
Spalvos gelsvai rudas, rudai margas, kreminis, baltas, juodai margas, baltai margas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1800 Lt

Prancūzų buldogas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 58
Priežiūra
Populiarumas Nr.18
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (221 balsai, vidutiniškai: 4.62 iš 5)
Loading...
piratu karai


Prancūzų buldogas yra kilęs iš šunų, kuriuos augino senovės graikų Molosų gentis. Po to šią veislę į įvairius pasaulio kraštus išvežiojo finikiečių prekybininkai. Vėliau britų šunys molosai buvo išvesti į mastifus. Šių mastifų šeimai taip pat priklausė ir Bulenbeiseriai – šunys, naudojami bulių erzinimo sporte. Kai 1835 m. Anglijoje šis sportas buvo uždraustas, šunys liko „bedarbiai“. Taip iš sportinio šuns buldogas tapo šunimi, auginamu tik dėl draugijos.
Norėdami sumažinti šuns dydį, veisėjai pradėjo buldogus kryžminti su terjerais, mopsais. Buvo gautas šuo, sveriantis vos 7,3-11,3 kg. Anglijoje jie išpopuliarėjo ir 1850-aisiais jau buvo sutinkami gana dažnai. Maždaug tuo pačiu metu darbininkai iš Notingemo kraustėsi į Normandiją (Prancūzija). Kartu su savimi atsivežė ir daugelį šunų veislių, įskaitant šiuos miniatiūrinius buldogus. Šie šunys išpopuliarėjo ir Prancūzijoje, todėl žmonės iš Anglijos veždavo mainyti šunis į Prancūziją ir atvirkščiai. Ilgainiui šie miniatiūriniai buldogai buvo pripažinti kaip atskira veislė – prancūzų buldogas. Turėti šiuos šunis buvo mados reikalas, todėl jie buvo ypač populiarūs aukštesniuose visuomenės luomuose. Taip pat juos mėgo dailininkai, rašytojai ir dizaineriai. Vis dėlto, per daugelį metų veislė kito, bet tai nėra aprašyta jokiuose dokumentuose.
Naujoji buldogų veislė į Angliją buvo atvežta 1893 m. ir pripažinta kaip viena šios veislės rūšių, o ne atskira veisle. Tik 1905 m. prancūzų buldogai buvo pripažinti atskira šunų veisle.

Temperamentas

Prancūzų buldogas mėgsta žmogaus dėmesį. Nereikalauja specialaus fizinio krūvio, bet mėgsta kasdienius pasivaikščiojimus. Tinkamas gyventi tik namuose, nes trumpas snukis ir komplikuota kvėpavimo sistema šuniui neleidžia reguliuoti kūno temperatūros. Dėl stambaus sudėjimo šiems šunims yra sunku plaukioti. Treniruojant, kai yra karšta ar drėgna, šunį reikia atidžiai stebėti, nes gali gauti šilumos smūgį.
Prancūzų buldogai yra labai meilūs, geri kompanionai. Loja tik tada, kai nuobodžiauja arba nori atkreipti šeimininko dėmesį. Kantrūs ir geranoriški su vaikais, juos ypač mėgsta saugoti patelės. Tinkamai socializuoti gali gyventi su kitais gyvūnais.

Išvaizda

Tai kompaktiško sudėjimo, sunkių kaulų, raumeningas šuo. (Svarbu pažymėti, kad patinams keliami aukštesni standartai nei patelėms). Kailis lygus, trumpas ir švelnus. Oda minkšta ir lengvai tampoma, aplink galvą ir pečius formuojasi raukšlės.
Galva didelė, kvadrato formos. Snukis platus, gilus. Nosis ypač trumpa, juodos spalvos. Akys išaugusios žemai kaukolėje ir toli viena nuo kitos. Apvalios formos, tamsios spalvos. Ausys „šikšnosparnio“ tipo: ties pagrindu plačios, ilgos, galiukai apvalėjantys, išaugusios aukštai. Kaklas stambus, kojos trumpos, tiesios ir raumeningos. Uodega tiesi arba šiek tiek riesta, bet ne susukta.

Priežiūra

Nereikalauja ypatingos priežiūros. Šukuojamas ir maudomas pagal poreikį. Tinkamas laikyti bute.

Sveikata

Dėl savo trumpo snukio negali reguliuoti kūno temperatūros, todėl gali lengvai perkaisti arba peršalti. Kai kurios oro linijų bendrovės neskraidina prancūzų buldogų, nes keliaujant jie dažnai žūva. Lėktuvo krovinių skyriuje temperatūra neretai pakyla iki 30 laipsnių, o tai stipriai apsunkina šunų kvėpavimą ir gali sukelti mirtį.
Kiti galimi sveikatos sutrikimai yra kelio girnelės išnirimas, glaukoma, kataraktos, kitos akių ligos.
Daugelis patelių yra apvaisinama dirbtiniu būdu, o gimdymo metu 80 proc. jų prireikia cezario pjūvio.