Veislė Prancūzų buldogas
Angliškai French Bulldog
Kilmė Jungtinė Karalystė, Prancūzija
Dydis Maži šunys
Veislės grupė nesportiniai šunys
Ilgaamžiškumas 9-12 metų
Charakteris žaismingas, prieraišus, socialus, budrus, gyvybingas, atletiškas, kantrus, entuziastingas, gero būdo, sumanus
Ūgis 27 - 30 cm
Svoris 10 - 13 kg
Spalvos gelsvai rudas, rudai margas, kreminis, baltas, juodai margas, baltai margas
Šuniuko kaina 1460 - 1860 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 58
Priežiūra
Populiarumas Nr.18
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (222 balsai, vidutiniškai: 4.62 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Prancūzų buldogas mėgsta žmogaus dėmesį. Nereikalauja specialaus fizinio krūvio, bet mėgsta kasdienius pasivaikščiojimus. Tinkamas gyventi tik namuose, nes trumpas snukis ir komplikuota kvėpavimo sistema šuniui neleidžia reguliuoti kūno temperatūros. Dėl stambaus sudėjimo šiems šunims yra sunku plaukioti. Treniruojant, kai yra karšta ar drėgna, šunį reikia atidžiai stebėti, nes gali gauti šilumos smūgį.
Prancūzų buldogai yra labai meilūs, geri kompanionai. Loja tik tada, kai nuobodžiauja arba nori atkreipti šeimininko dėmesį. Kantrūs ir geranoriški su vaikais, juos ypač mėgsta saugoti patelės. Tinkamai socializuoti gali gyventi su kitais gyvūnais.

Išvaizda

Tai kompaktiško sudėjimo, sunkių kaulų, raumeningas šuo. (Svarbu pažymėti, kad patinams keliami aukštesni standartai nei patelėms). Kailis lygus, trumpas ir švelnus. Oda minkšta ir lengvai tampoma, aplink galvą ir pečius formuojasi raukšlės.
Galva didelė, kvadrato formos. Snukis platus, gilus. Nosis ypač trumpa, juodos spalvos. Akys išaugusios žemai kaukolėje ir toli viena nuo kitos. Apvalios formos, tamsios spalvos. Ausys „šikšnosparnio“ tipo: ties pagrindu plačios, ilgos, galiukai apvalėjantys, išaugusios aukštai. Kaklas stambus, kojos trumpos, tiesios ir raumeningos. Uodega tiesi arba šiek tiek riesta, bet ne susukta.

Priežiūra

Nereikalauja ypatingos priežiūros. Šukuojamas ir maudomas pagal poreikį. Tinkamas laikyti bute.

Sveikata

Dėl savo trumpo snukio negali reguliuoti kūno temperatūros, todėl gali lengvai perkaisti arba peršalti. Kai kurios oro linijų bendrovės neskraidina prancūzų buldogų, nes keliaujant jie dažnai žūva. Lėktuvo krovinių skyriuje temperatūra neretai pakyla iki 30 laipsnių, o tai stipriai apsunkina šunų kvėpavimą ir gali sukelti mirtį.
Kiti galimi sveikatos sutrikimai yra kelio girnelės išnirimas, glaukoma, kataraktos, kitos akių ligos.
Daugelis patelių yra apvaisinama dirbtiniu būdu, o gimdymo metu 80 proc. jų prireikia cezario pjūvio.