Ši Cu informacija

Veislė Ši Cu
Angliškai Shih Tzu
Kilmė Kinija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė 9 grupė: kompanionai ir žaisliniai šunys. 5 sekcija: Tibeto veislės
Ilgaamžiškumas 10-15 metų
Charakteris laimingas, aktyvus, žaismingas, švelnus, protingas, mokantis bendrauti, gudrus, budrus, draugiškas, nepriklausomas, drąsus, gyvybingas
Ūgis iki 27 cm ties ketera
Svoris 4,5-8 kg
Spalvos raudonai ruda, rudai marga, juoda, melsvo atspalvio, balta, juoda ir balta, aukso spalvos, tamsiai ruda, šviesiai ruda, raudonai ruda ir balta
Šuniuko kaina Vidutiniškai 700-2500 Lt

Ši Cu charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 70
Priežiūra
Populiarumas Nr.11
Prisitaikymas
Hipoalerginis Taip
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (138 balsai, vidutiniškai: 4.27 iš 5)
Loading...
piratu karai

Ši Cu veislės pavadinimas yra kilęs iš kinų kalbos ir reiškia „šuo-liūtas“. Jie buvo veisiami taip, kad būtų kuo panašesni į liūtus, kurie buvo dažnai vaizduojami tradiciniame rytų Azijos mene. Ši Cu kartais dar yra vadinami Tibeto arba Kinijos šunimis-liūtais.
DNR tyrimai rodo, kad Ši Cu protėviai buvo viena iš keleto senovinių šunų veislių ir turėjo artimą vilkams genetiką. Manoma, kad veislė yra kilusi iš Kinijos maždaug 800 m. pr. Kr. Šių dienų Ši Cu kilmė nėra aiški, egzistuoja kelios galimos versijos. Viena iš jų teigia, kad Ši Cu kilo sukryžminus pekiną ir Lasos apsą.
Seniau šunys Kinijoje buvo veisiami labai atsakingai, dažnai tapomi paveiksluose. Juos ypač vertino kinų kilmingieji ir todėl atsisakydavo juos parduoti, išmainyti ar dovanoti. Pirmieji šios veislės šunys į Europą (Angliją ir Norvegiją) buvo importuoti 1930 metais. Kinologų klubas juos priskyrė Apsų (angl. Apsos) grupei. Kai Ši-Cu klubas 1935 m. parašė pirmąjį europinį veislės standartą, šunys jau buvo priskirti Ši-Cu kategorijai. Vėliau ši veislė išplito po Europą, o po Antrojo pasaulinio karo buvo atvežti ir į JAV.

Temperamentas

Ši Cu temperamentas labai priklauso nuo kiekvieno šuns ir jo šeimininko. Apskritai tai ištikimi, mylintys, mėgstantys bendrauti ir budrūs šunys. Kad Ši Cu išmoktų paklusti pagrindinėms komandos, būtina juos dresuoti ir socializuoti nuo ankstyvo amžiaus. Nors dėl savo budrumo ir gyvybingumo gali būti puikus sargas, tačiau tam jis nėra specialiai veisiamas.
Šios veislės šunys mėgsta žmogaus draugiją, todėl gali būti labai meilūs ir su nepažįstamais žmonėmis. Tai iš prigimties draugiški šunys, puikiai sutaria su vaikais ir gyvūnais. Vis dėlto išprovokuotas šuo gali būti piktas ir irzlus. Jeigu netinkamai dresuojamas, gali kandžiotis ir žnaibyti.

Išvaizda

Ši Cu yra mažas, bet tvirto sudėjimo šuo. Snukis trumpas, akys tamsios. Kailis dvigubas, ilgas ir minkštas. Ausys nukarusios, uodega gausiai apžėlusi ir laikoma užriesta virš nugaros. Kūnas šiek tiek ilgesnis už šuns ilgį. Nosis juoda, lygi.

Priežiūra

Ilgą Ši Cu kailį reikia kasdien šukuoti. Kailis auga nuolatos, todėl reikia reguliariai kirpti. Gali būti nukerpamas trumpai, kad būtų palengvinta šuns priežiūra. Ruošiant parodoms kailis paliekamas natūraliai ilgas, dėl švaros apkerpami tik plaukai prie užpakalio ir pėdų.

Sveikata

Gali sirgti įprastomis ir genetinėmis šunų ligomis: skydliaukės nepakankamumu, šunų tarpslankstelinio disko liga, kvėpavimo takų problemomis, epilepsija.