Škotų terjeras informacija

Veislė Škotų terjeras
Angliškai Scottish Terrier
Kilmė Škotija
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Terjerai
Ilgaamžiškumas 12 - 15 metų
Charakteris budrus, greitas, nepriklausomas, pasitikintis savimi, žaismingas, barnus
Ūgis Patinas: 25–28 cm
Kalė: 25–28 cm
Svoris Patinas: 8.5–10 kg
Kalė: 8–9.9 kg
Spalvos rudai margas, juodas, gelsvos kviečių spalvos
Šuniuko kaina Vidutiniškai 800-2000 Lt

Škotų terjeras charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking:65
Priežiūra
Populiarumas Nr.58 (2012) Nr.54 (2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (56 balsai, vidutiniškai: 4.46 iš 5)
Loading...

Tikroji škotų terjero kilmė yra nežinoma. Pirmieji rašytiniai šaltiniai, kuriuose minimas panašus į škotų terjerą šuo, yra datuojami 1436 m. Manoma, kad XIX a. D. Britanijoje jau egzistavo dvi terjerų rūšys: škotų terjeras ir anglų terjeras. Spėjama, kad škotų terjeras buvo grynaveislis, o anglų terjeras gautas sukryžminus škotų terjerą su kitais šunimis.
XIX a. Škotijoje buvo daug terjerų rūšių, bendrai vadinamų trumpaplaukiais terjerais arba Skye terjerais. Vėliau ši Skye terjerų grupė buvo suskaidyta, iš jos išskirtos tikrosios, originalios veislės. Škotų terjeras buvo viena iš šių Skye terjerų atšakų. 1881 m. buvo įkurtas Anglijos škotų terjerų klubas.

Temperamentas

Škotų terjeras gina savo teritoriją, yra greitas ir budrus šuo. Šios veislės šunys mėgsta būti nepriklausomi, yra pasitikintys savimi, žaismingi bei protingi. Yra mylintys, bet gali būti užsispyrę. Yra labai ištikimi savo šeimos nariams, dažniausiai prisiriša prie vieno ar dviejų žmonių. Yra sargus šuo, loja tik esant būtinybei. Dažniausiai yra atsargūs su nepažįstamaisiais, bet esama škotų terjerų, kurie su svetimais žmonėmis elgiasi draugiškai. Reikia anksti socializuoti, nes gali būti agresyvūs kitų žmonių atžvilgiu. Škotų terjeras seniau buvo veisiamas medžioklei ir kovai su barsukais. Todėl jie mėgsta kasti, gaudyti nedidelius gyvūnus: lapes, žiurkes, peles.

Išvaizda

Tai maži, kompaktiški, trumpakojai šunys. Tvirtų kaulų. Šalčiui atsparus kailis apsaugo nuo blogo oro. Akys mažos, šviesios, nei migdolo formos, nei apvalios, tamsiai rudos arba beveik juodos spalvos. Išorinis kailis kietas, o pavilnė tanki, minkšta.

Priežiūra

Škotų terjeras turėtų būti reguliariai šukuojamas ir maudomas. Retkarčiais apkerpamas, kad išlaikytų savo ryškius bruožus. Kailis ant snukio, kojų ir pilvo paliekamas šiek tiek ilgesnis.

Sveikata

Gali sirgti Vilebrando liga, akių ligomis: katarakta, glaukoma. Taip pat turi didesnę riziką susirgti vėžiu. Juos gali kamuoti škotų terjerams būdingi spazmai.