Veislė Africanis
Angliškai Africanis
Kilmė Pietų Afrika
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Veislė nepripažinta FCI
Ilgaamžiškumas Tiksliai nežinoma (apie 10-13 metų)
Charakteris draugiškas, nepriklausomas, budrus, lengvai dresuojamas, saugo savo teritoriją
Ūgis 65 cm
Svoris 16 - 30 kg
Spalvos juodas, gelsvai rudas, rudas, baltas
Šuniuko kaina Vidutiniškai $500
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (11 balsai, vidutiniškai: 4.73 iš 5)
Loading...

Genetiniai tyrimai rodo, kad afrikaniai yra kilę iš vilkų, maždaug prieš 100 tūkst. metų. Jų evoliucija buvo lėta ir netolygi – iš pradžių tai buvo laukiniai šunys, o vėliau vis artėjo prie žmogaus, kol buvo prijaukinti. Tačiau Afrikoje vilkų nėra, taigi kyla klausimas, kaip afrikanis ten atsidūrė?
Yra žinoma, kad prijaukinti šunys migravo kartu mongolidų gentimis į šiaurės ir pietų Ameriką, Japoniją, vėliau pasiekė Australiją, kur šie šunys išsivystė į dingo šunis. Todėl afrikanis dabar yra laikomas tolimu dingo giminaičiu.
Panašiu keliu šunys atkeliaudavo ir į Afriką. Pirmieji įrašai apie šiame žemyne prijaukintus šunis siekia 4500 m. pr. Kr. ir yra randami iškasenose šalia Nilo. Manoma, kad gyvūnai, kilę iš Arabijos ir Indijos vilkų kartu su Akmens amžiaus prekybininkais atkeliavo iš rytų, kur šalia Nilo slėnio mainėsi įvairiomis gėrybėmis.
Seniau buvo manoma, kad afrikanis yra vakarietiško šuns variacija. Tačiau paskutiniu metu atsiranda vis aiškesnių įrodymų, kad dabartinių afrikanių protėviai yra labai senos ir jau išnykusios šunų veislės.