Veislė Amerikiečių pitbulterjeras
Angliškai American Pit Bull Terrier
Kilmė JAV
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Veislė nepripažinta FCI
Ilgaamžiškumas 12-14 metų
Charakteris pokštininkas, užsispyręs, prieraišus, protingas, draugiškas, paklusnus
Ūgis 43-56 cm
Svoris Patinas: 15-30kg
Kalė: 13-27kg
Spalvos juodas, melsvai pilkas, gelsvai rudas, rudas, baltas, margas, rusvas, pilkas
Šuniuko kaina 410 - 570 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (45 balsai, vidutiniškai: 4.40 iš 5)
Loading...

Pitbulterjerai buvo išvesti kryžminant senuosiuos anglų terjerus ir senuosius anglų buldogus. Buvo siekiama išvesti šunį, turintį terjero psichologines ypatybes ir buldogo stiprybę bei atletiškumą. Iš pradžių šie šunys buvo veisiami Jungtinėje Karalystėje, ir tik vėliau atkeliavo į JAV bei kitas šalis.
Jungtinėje Karalystėje iki 1835 m. pitbulterjerai buvo naudojami lokių ir bulių erzinimo sporte, kovose su gaidžiais. Kai tokia veikla buvo uždrausta, daugelis pitbulterjerų šeimininkų įsitraukė į kitą kruviną sportą – šunų tarpusavio dvikovas. Tai buvo daroma ir dėl pinigų (nes buvo lažinamasi), ir dėl to, kad buvo siekiama atrinkti stipriausius šunis. Tokios dvikovos kai kuriose Didžiosios Britanijos ir Amerikos vietose dar tęsėsi keletą dešimtmečių.
Ankstyvame XX a. pitbuliai buvo naudojami gaudyti pusiau laukinius gyvulius, pavyzdžiui, kiaules, taip pat medžioklei, ganymui arba buvo laikomi tiesiog kaip šeimos šunys.
Pitbulterjerai yra tinkami auginti šeimose, taip pat gali būti tarnybiniai šunys policijoje arba padėti terapijoje. Kai kuriose pasaulio vietose pitbulterjerai yra iki šiol naudojami šunų kovose. Be to, policijos pranešimuose dažnai teigiama, kad nusikaltėliai šiuos šunis naudoja pervežant narkotikus arba siundo juos ant pareigūnų.
Siekiant pakeisti nuostatą, kad pitbulterjerai yra agresyvūs šunys, 1996 m. San Francisko visuomenė pitbulterjerus pervadino į šv. Pranciškaus terjerus. Buvo vykdoma programa, kurios metu žmonės priglaudė 60 pitbulterjerų, praėjusių psichologijos testus. Ši programa vykdyta neilgai, nes buvo gauti pranešimai, kad keletas naujai priglaustų pitbulių užpuolė ir nužudė kates. 2004 m. buvo bandyta įvykdyti kitą panašią programą ir pervadinti pitbulterjerus į Niujorkius. Programa buvo sustabdyta po to, kai tam pasipriešino visuomenė.