Veislė Belgų aviganis malinua
Angliškai Belgian Shepherd, Malinois
Kilmė Belgija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė 1 grupė: aviganiai ir ganymo šunys (išskyrus šveicarų ganymo šunis). 1 sekcija: aviganiai
Ilgaamžiškumas 10 -14 metų
Charakteris aktyvus, užsispyręs, budrus, pasitikintis savimi, sargus, budrus
Ūgis Patinas: 60–66 cm
Kalė: 56–62 cm
Svoris Patinas: 25–30 kg
Kalė: 20–25 kg
Spalvos šviesiai ruda su juodu plėmu, „kauke“ ant galvos, šviesiai ruda su juodu snukiu
Šuniuko kaina 410 - 570 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking: 15
Priežiūra
Populiarumas Nr.74
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (161 balsai, vidutiniškai: 4.57 iš 5)
Loading...

Apie 1800-uosius Belgijoje buvo daug gerų ganymo šunų. Visi jie buvo labai skirtingi, taip pat labai skyrėsi jų kailių tekstūra. Kad suvienodintų ur suklasifikuotų šią šunų veislę, keli entuziastai suformavo grupę šiam darbui atlikti. Pagalbos jie kreipėsi į prof. A. Reul’į, kuris yra laikomas šios veislės pradininku. Oficialiai belgų aviganis buvo išvestas 1891-1897 metais.
1891 m. rugsėjo 29 d. buvo įkurtas pirmasis belgų aviganių mylėtojų klubas. Tais pačiais metais prof. A. Reul’is suorganizavo 117 šunų ir jų šeimininkų sambūrį, iš kurių jis išsirinko geriausius šios veislės atstovus. Kitais metais buvo pradėta tikroji belgų aviganių išveisimo programa. Šunys buvo kryžminami vieni su kitais, o tam naudojami vos keli patinai.
1892 m. balandžio 3 d. buvo parašytas pirmasis detalizuotas šios veislės standartas. Buvo leidžiama viena belgų aviganio veislė su trimis galimais kailio tipais. Vis dėlto, tuo metu belgų aviganius augino paprasti žmonės, o ne veisėjai, todėl šiai veislei trūko pripažinimo. Dėl šios priežasties pirmieji belgų aviganiai į veisėjų knygą (the Royal Saint-Hubert Society Stud Book (L.O.S.H.)) buvo įregistruoti tik 1901 metais.
Vėlesniais metais belgų aviganių entuaziastai daug dirbo, kad ištaisytų veislės trūkumus ir suvienodintų veislę. Todėl galima teigti, kad belgų aviganio tipas ir temperamentas buvo išvystytas jau apie 1910-uosius metus.