Veislė Dingas
Angliškai Dingo
Kilmė Australija, Tailandas
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Veislė nepripažinta FCI
Ilgaamžiškumas 15-20 metų
Charakteris mėgsta būti nuošalyje, judrus, ištikimas, linkęs bendradarbiauti, neramus
Ūgis 40-65 cm
Svoris Patinas: 12 - 22 kg, Kalė: 11 - 17 kg
Spalvos geltonai-ruda
Šuniuko kaina  
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (30 balsai, vidutiniškai: 4.40 iš 5)
Loading...

Dingas yra laisvėje gyvenantis, laukinis šuo. Šio tipo šunys sutinkami Australijoje ir pietrytinėje Azijoje. Manoma, kad iš pastarojo regiono jie ir yra kilę. Dabar dingai yra klasifikuojami kai pilkųjų vilkų porūšis.
Manoma, kad dingai yra evoliucionavę iš Indijos ar Arabijos vilkų prieš 6000-10,000 metų. Ši teorija grindžiama tuo, kad dingų kaukolės forma yra labai panaši į šių vilkų porūšio kaukolės formą.
Jie gyvena dykumose, pievose, ganyklose, miškų papėdėse. Dažniausiai apsistoja ten, kur yra daug triušių urvų, ir kur netoliese galima rasti vandens.
Dingas yra didžiausias sausumos plėšrūnas Australijoje ir dėl to čia vaidina svarbią rolę. Visgi, dingai Australijoje dažnai yra laikomi kenkėjais, nes medžioja ūkininkų gyvulius. Paradoksalu tai, kad fermeriams jie yra lygiai taip pat naudingi, nes medžioja triušius, kengūras ir žiurkes, kurie šiems gali pridaryti nemažai žalos.
Dauguma australų dingus laiko kultūrine ikona. Todėl šioje šalyje yra ypač baiminamasi dėl jų išnykimo.