Džeko Raselo terjeras informacija

Veislė Džeko Raselo terjeras
Angliškai Jack Russell Terrier
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Terjerai
Ilgaamžiškumas 13 - 16 metų
Charakteris triukšmingas, užsispyręs, protingas, atletiškas, energingas, bebaimis
Ūgis 30–36 cm
Svoris 6-7.5 kg
Spalvos juodas ir baltas, baltas ir rudas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 700-2000 Lt

Džeko Raselo terjeras charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (300 balsai, vidutiniškai: 4.58 iš 5)
Loading...
piratu karai

Džeko Raselo terjeras kilo iš šunų, kuriuos XIX a. veisė ir augino pastorius Džonas Raselas. Panašia kilmės istorija šie šunys dalijasi su foksterjerais, taip pat siejami su jau išnykusiais anglų baltaisiais terjerais. Tai buvo darbiniai šunys, gebantys atlikti daug įvairių darbų. Taip pat buvo naudojami medžioklėje, traukti grobį iš urvų. Dž. Raselas didžiavosi savo puikaus charakterio šunimis, nes jie sugebėdavo paimti grobį atsargiai, gyvūno nesužalojant, nesukandžiojant.
Džeko Raselo terjerai buvo veisiami atsižvelgiant į jų būdo savybes, o ne išvaizdą. Taip buvo sukurti darbingi, energingi ir puikaus charakterio šunys. Bėgant metams šios veislės standartai buvo keičiami keletą kartų.

Temperamentas

Džeko Raselo terjeras yra darbinis šuo. Paprastai jie randa grobį, kuris slepiasi urvuose ir tada arba juos pagauna, arba laiko įspaustus į kampą tol, kol prie jų prieina medžiotojas. Todėl šie šunys puikiai sukaupia dėmesį, bet neloja. Tai labai protingi, atletiški, bebaimiai šunys. Džeko Raselo terjerai nuobodžiaudami gali tapti suirzę, gadinti namuose esančius daiktus, todėl su jais reikia kasdien užsiimti. Šie šunys mėgsta treniruotes, pasivaikščiojimus. Palikti vieni gali susirasti būdų, kaip nenuobodžiauti, pasitelkdami šeimininko daiktus.
Dėl savo energingumo puikiai tinka šunų sportui, pavyzdžiui, judrumo užduotyse (angl. agility) ar gaudyti skrendančius objektus (angl. flyball). Šeimininkams, auginantiems šiuos šunis, patartina juos vesti į paklusnumo treniruotes, nes Džeko Raselo terjeras gali būti užsispyręs ir, jeigu nėra tinkamai socializuotas, agresyvus su žmonėmis ir gyvūnais.
Nors yra mažo dydžio, nerekomenduojama juos auginti bute, nebent šeimininkas yra pasiryžęs kasdien užsiimti su šunimi lauke. Šios veislės šunys pasižymi neįtikėtina ištverme, išlieka energingi netgi po visos dienos treniruočių. Socializuoti šunys yra draugiški su vaikais, bet netoleruos bet kokio šiurkštaus elgesio, netgi jei jis netyčinis.

Išvaizda

Džeko Raselo terjerai yra tvirti, stiprūs šunys. Kūno ilgis proporcingas jo aukščiui, kompaktiškas, gerai subalansuotas. Gali turėti lygų, šiurkštų arba abiejų tipų kailį. Mišrios kailio struktūros šunų plaukai ant uodegos ir veido yra ilgesni už lygiaplaukių. Turi pavilnę. Galva tarp ausų šiek tiek plokščia, link akių siaurėjanti. Nosis juoda, žirklinis sukandimas, dantys tiesūs. Akys migdolo formos, tamsios spalvos. Ausys v formos. Uodega laikoma aukštai.

Priežiūra

Džeko Raselo terjerai yra reguliariai šukuojami, maudomi esant reikalui. Nereikalauja išskirtinės priežiūros.

Sveikata

Šios veislės šunys yra pakankamai sveiki ir ilgaamžiai. Kadangi yra medžiokliniai šunys, mėgsta gaudyti grobį. Todėl verta žinoti, kad jie yra alergiški skunkų purškiamam dvokiančiam skysčiui. Taip pat gali turėti tokias ligas kaip vilebrando sindromas, paveldėti kataraktas, taip pat gali pasireikšti įgimtas lęšiuko pasislinkimas, kitos alergijos.