Veislė Nykštukinis bulterjeras
Angliškai Miniature Bull Terrier
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Maži šunys
Veislės grupė 3 grupė: Terjerai. 3 sekcija: bulTerjerai (bull tipo Terjerai)
Ilgaamžiškumas 12-14 metų
Charakteris žaismingas, energingas, pastovaus charakterio, mylintis, drąsus, užsispyręs
Ūgis iki 35,5 cm
Svoris 11-15 kg
Spalvos juodai margas, trijų spalvų, rudas, baltas, juodas ir rudas, gelsvai rudas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 3000-4000 Lt

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.126(2012) Nr.127 (2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (43 balsai, vidutiniškai: 4.33 iš 5)
Loading...

1850 m. Džeimsas Hinksas (angl. James Hinks) standartizavo bulterjerų veislę ir pasirinko kiaušinio tipo galvos formą. Jau 1862 m. Birmingemo parodoje buvo parodytas bulterjeras su dabartine savo išvaizda. Pirmasis bulterjerų klubas buvo įkurtas 1887 m.
Įdomu tai, kad šios veislės šunims nebuvo nustatytas ūgio ir svorio limitas. Standartas nurodo, kad šuns svoris ir ūgis yra nesvarbūs. Žinoma, yra svarbu, kad šuo būtų gerai subalansuotas ir sveikas.
Pirmieji mažesni bulterjero tipo šunys pasirodė ankstyvame XIX a., bet neišpopuliarėjo dėl tuo metu vykusio Pirmojo pasaulinio karo. Nykštukiniai bulterjerai iš kinologų draugijos registro buvo išbraukti 1918 metais. Vis dėlto, 1938 m. veislė vėl buvo atgaivinta ir išpopuliarinta. Tai padarė pulkininkas Ričardas Glinas (angl. Richard Glyn). Jis ir dar keli entuziastai įkūrė nykštukinių bulterjerų klubą.
Nykštukiniams bulterjerams yra taikomas tas pats standartas, kaip ir bulterjerams, tik su viena išimtimi – nykštukinio bulterjero ūgis negali būti didesnis nei 35,5 cm.