Veislė Gordono seteris (gordonas)
Angliškai Gordon Setter
Kilmė Škotija
Dydis Dideli šunys
Veislės grupė 7 grupė: paukštšuniai. 2.2 sekcija: britų ir airių pointeriai ir seteriai; seteriai
Ilgaamžiškumas 10-12 metų
Charakteris ištikimas, pasitikintis savimi, budrus, bebaimis, nekantrus
Ūgis Kalė: 62 cm
Patinas: 66 cm
Svoris Kalė: 25,5 kg
Patinas: 29,5 kg
Spalvos Juoda ir ruda
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1500-3000 Lt

Charakteris

Geras su vaikais Labai draugiškas!
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.99
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (18 balsai, vidutiniškai: 4.72 iš 5)
Loading...

Gordono seteris (gordonas) yra didelis šuo, kartu su airių ir anglų seteriais priklausantis bendrai seterių grupei. Iš pradžių jie buvo veisiami sportinei paukščių medžioklei ir tik vėliau tapo šeimos šunimis.
Dabartinis Gordono seteris (gordonas) yra juodos spalvos, su rudai-gelsva dėme ant snukio, kojų ir krūtinės. Šios veislės šunys yra didesni ir sunkesni už anglų ir airių seterius, nors jie visi yra kilę iš tos pačios genetinės linijos.
Šiuos šunis Gordono seteriais 1924 metais pavadino kinologų draugija. Iki tol jie buvo žinomi kaip juodi ir rudi seteriai. Jų buvo galima rasti daugelyje veislynų, tarp jų ir Aleksandro Gordono (angl. Alexander Gordono), ketvirtojo Gordono kunigaikščio, veislyne. Įdomu tai, jog yra įrodymų, kad dauguma Gordono pilies seterių kunigaikščio Aleksandro veislyne buvo ne dvispalviai, o trispalviai.
1842 metais Gordono seteriai buvo atvežti į JAV. Tai padarė Džordžas Blantas (angl. George Blunt) ir Danielis Vebsteris (angl. Daniel Webster), iš kunigaikščio veislyno įsigiję du šunis Rake ir Rachel. Amerikos kinologų klubas šią veislę oficialiai pripažino 1892 metais.