Veislė Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
Angliškai Cavalier King Charles Spaniel
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Maži šunys
Veislės grupė Dekoratyviniai šunys
Ilgaamžiškumas 9-14 metų
Charakteris žaismingas, prieraišus, socialus, kantrus, bebaimis, mokantis prisitaikyti
Ūgis Patinas: 30–33 cm
Kalė: 30–33 cm
Svoris Patinas: 5.9–8.2 kg
Kalė: 5.9–8.2 kg
Spalvos juodas ir rudas, trijų spalvų (juodas, baltas ir rudas), raudonai rudas ir baltas, raudonas (rubininis)
Šuniuko kaina 810 - 1220 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 44
Priežiūra
Populiarumas Nr.21
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (174 balsai, vidutiniškai: 4.57 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra mylintis, žaismingas ir labai kantrus šuo. Siekia įtikti savo šeimininkui, puikiai sutaria su vaikais ir šunimis. Yra drąsūs, gali žaisti ir su daug didesniais už juos pačius šunimis. Puikiai prisitaiko bet kokioje aplinkoje, šeimoje ar vietoje. Gali būti ne vienintelis šuo šeimoje. Sutaria su visokio amžiaus žmonėmis – pradedant vaikais ir baigiant vyresio amžiaus žmonėmis.
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis laikomas vidutinio intelekto šunimi. Jie yra natūraliai smalsūs ir gyvybingi, tačiau lygiai taip pat mėgsta ramiai glaustytis ir miegoti šalia žmogaus. Dėl šių savybių jie puikiai tinka bendrauti su sergančiais žmonėmis ir senoliais.
Mėgsta aktyvų gyvenimo būdą ir sportuoti. Turi išlikusius medžiotojo instinktus, todėl gali bandyti vytis smulkius gyvūnus arba transporto priemones. Netinka sargybai, nes visus nepažįstamuosiuos laiko savo draugais.

Išvaizda

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra viena didžiausių žaislinių šunų veislių. Jų ūgis siekia 30-33 cm, o svoris – 4,5-8,2 kg. Kailis švelnus, vidutinio ilgio. Standartas nurodo, kad plaukai negali būti garbanoti, tačiau švelnios bangelės yra leidžiamos. Ilgesni plaukai – „plunksnelės“ – suaugusiems šunims užauga ant ausų, pėdų, kojų ir uodegos. Šie plaukai yra nekerpami, nes tai yra svarbus šios veislės bruožas.
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis dažnai yra maišomas su anglų žaisliniu spanieliu. Jungtinėje Karalystėje anglų žaislinis spanielis yra vadinamas karaliaus Karolio spanieliu, o JAV viena iš žaislinio spanielio spalvų yra vadinama karaliaus Karolio spalva. Abi šios veislės kilo iš viena kitos ir todėl turi panašią istoriją. Vis dėlto tarp šių veislių yra keletas esminių skirtumų. Vienas tokių yra šunų dydis. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis sveria nuo 4,5 iki 8,2 kg, o karaliaus Karolio spanielis – nuo 4,1 iki 5,4 kg. Taip pat skiriasi ir šių šunų veido bruožai: kavalieriaus ausys yra išaugusios aukščiau, o kaukolė plokščia. Karaliaus Karolio spanielio kaukolė yra kupolo formos. Be to, kavalieriaus snukis yra ilgesnis.

Priežiūra

Maudomas pagal poreikį, šukuojamas kartą per savaitę. Svarbu pabrėžti, kad parodose dalyvaujančius kavalieriaus karaliaus Karolio spanielius draudžiama kirpti. Yra linkę į nutukimą, todėl svarbu neperšerti.

Sveikata

Šios veislės šunys yra linkę į širdies ligas (permušimus, širdies ūžesius, širdies vožtuvų susirgimus, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus), kaulų problemas. Augantiems šuniukams gali išnirti kelio girnelė. Gali paveldėti kataraktą. Šių šunų ausys yra nukarusios, todėl gali pasigauti išorinės ausies uždegimą. Taip pat svarbu dažnai tikrinti dėl ausų erkučių. Gali turėti blogą sąkandį, sirgti odos ligomis (seborėja).