Veislė Vokiečių Kurtsharas (trumpaplaukis pointeris)
Angliškai German Shorthaired Pointer
Kilmė Vokietija
Dydis Dideli šunys
Veislės grupė Sportiniai šunys, Medžiokliniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -14 metų
Charakteris prieraišus, protingas, lengvai dresuojamas, padūkęs, įžūlus, linkęs bendradarbiauti
Ūgis Kalė: 58–63 cm
Patinas: 62–66 cm
Svoris Kalė: 20.4–27.2 kg
Patinas: 24.9–31.8 kg
Spalvos tamsiai rudas, rudas, juodas ir baltas, rudas ir baltas, raudonai rudas ir baltas, raudonai-rudai margas
Šuniuko kaina 410 - 490 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 17
Priežiūra
Populiarumas Nr.15
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (75 balsai, vidutiniškai: 4.48 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Hurtsharas yra aktyvus, protingas ir lengvai dresuojamas šuo. Baimė, nedrąsa ar agresija šiam šuniui yra nepažįstami dalykai. Paprastai puikiai sutaria su vaikais, bet žaidžiant turėtų būti prižiūrėti, nes gali per daug įsidūkti. Mėgsta žmogaus dėmesį ir bendravimą, todėl puikiai tiks aktyvų gyvenimo būdą gyvenančioms šeimoms.
Yra geri sargai, gerai sutaria su kitais šunimis. Pastebėta, kad patelės per kryžminimą yra linkusios dominuoti labiau. Turi stiprų medžiotojo instinktą, todėl gali kelti grėsmę triušiams ar katėms. Vis dėlto, jeigu dresuojami, gali išmokti suprasti, kas yra grobis, o kas ne.
Fizinis aktyvumas šiam šuniui yra tiesiog būtinas. Kitaip nuobodžiaudamas gali prikrėsti išdaigų namuose. Patariamas auginti aktyviems, patyrusiems su šunimis žmonėmis. Yra labai atletiški, todėl gali peršokti net iki 2 m tvorą. Gali būti naudojamas medžioklei, yra puikus plaukikas.

Išvaizda

Kojos tvirtos, ausys nukarusios, išaugusios aukštai. Snukis ilgas, platus ir tvirtas. Akys rudos, pageidautina tamsesnės spalvos. Geltonos spalvos akys laikomos trūkumu. Uodega, kur tai leidžiama, trumpinama. Laikoma tiesiai, neužlenkta į apačią. Kailis trumpas ir lygus, pavilnė tanki, atspari vandeniui.

Priežiūra

Reikalauja daug fizinio aktyvumo, vietos išsilakstyti. Tai švarūs šunys, todėl nereikalauja daug priežiūros. Šukuojamas retkarčiais. Šeriasi beveik visus metus. Maudomas pagal poreikį, ypač po medžioklės. Taip pat reguliariai valomos ausys. Būtina reguliuoti šuns svorį, kad šis nenutuktų.

Sveikata

Gali sirgti genetinėmis akių ligomis, epilepsija, odos ligomis, taip pat – klubo sąnario displazija. Gali pasireikšti vėžiniai dariniai burnoje ar kitose kūno vietose. Patelės gali susirgti krūtų vėžiu.