Maltos bišonas informacija

Veislė Maltos bišonas
Angliškai Maltese
Kilmė Malta
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Žaisliniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris aktyvus, žaismingas, prieraišus, švelnus, protingas, gyvybingas, supratingas
Ūgis Patinas: 20-25 cm
Kalė: 20-23 cm
Svoris Patinas: 1 - 3.5 kg
Kalė: 1-3 kg
Spalvos balta
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1000-1500 Lt

Maltos bišonas charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm Idealus!
Draugiškas su šunim Idealus!
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 59
Priežiūra Every day!
Populiarumas Nr.23
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (234 balsai, vidutiniškai: 4.43 iš 5)
Loading...
piratu karai

Maltos bišonas yra labai sena veislė, todėl šios veislės šunys yra žinomi net keliais skirtingais pavadinimais. Lietuvoje Maltos bišonas kartais dar vadinamas Maltese, Anglijoje – senoviniu Maltos šunimi, romėnių moterų šunimi, Maltos liūtų šuo ir pan.
Manoma, kad Maltos bišonai kilo iš špicų tipo šunų ir buvo specialiai veisiami taip, kad išlaikytų savo smulkų kūno sudėjimą. Randama įrodymų, kad šie šunys yra kilę iš Azijos ir yra susiję su Tibeto terjerais. Vis dėlto, tiksli jų kilmė iki šiol nežinoma. Spėjama, kad į Europą jie pateko per Viduriniuosiuos Rytus, kartu su klajoklių gentimis.
Seniausi įrašai apie Maltos bišonus sieka net 500-uosius metus prieš Kristų. Įrašų apie juos randama senovės graikų ir romėnų literatūroje. Pirmasis Maltos bišonus (angl. Melitaei Catelli) pamini Aristotelis apie 370 m. pr. Kr., lygindamas juos su plaukuotais žvėreliais.
XVII-XVIII a. keletas veisėjų nutarė „patobulinti“ šią veislę dar šiek tiek sumažindami šiuos šunis. Karlas Linėjus, XVII a. švedų gamtininkas, anuomet rašė, kad šie šunys buvo voverės dydžio. Vėliau ši veislė vos neišnyko, todėl Maltos bišonai buvo sukryžminti su kitais mažų veislių šunimis – pudeliais, miniatiūriniais spanieliais. XIX a. pr. buvo suskaičiuotos devynios skirtingos Maltos bišonų veislės.
Ir vienspalviai, ir daugiaspalviai Maltos bišonai Anglijoje buvo priimami į parodas 1902-1913 m., o Australijoje – iki 1950 m. Visgi, balti Maltos bišonai turėjo būti vien tik baltos spalvos. Kitų spalvų šunis buvo galima įsigyti tik pietų Prancūzijoje.

Temperamentas

Maltos bišonai yra draugiški, mieli šunys. Mėgsta jiems rodomą dėmesį. Ypač energingi ir žaismingi. Kai kurie šios veislės šunys gali būti irzlūs su mažais vaikais, todėl žaidžiant juos reikėtų prižiūrėti. Tokį nepageidaujamą irzlumą galima sumažinti pratinant dar jaunus šuniukus prie vaikų. Tiesiog dievina žmogaus draugiją, todėl visada nori būti šalia jo. Namuose labai aktyvūs, tinka žmonėms, gyvenantiems nedideliuose butuose.
Mėgsta loti, todėl renkantis šuns veislę būtina atkreipti dėmesį ir į šį faktorių. Australijoje Maltos bišonai yra dažniausiai atiduodami šunys. Jų buvę šeimininkai teigia, kad taip pasielgė dėl nuolatinio šuns lojimo.

Išvaizda

Kaukolė apvalaina, nosis juoda, akys rudos. Kūno ilgis lygus aukščiui. Ausys nukarusios, ilgais plaukais ir tamsesne odos pigmentacija. Jeigu šuo retai būna saulėje, nosis gali tapti rožinės spalvos arba ruda. Vasarą, kai saulės yra daugiau, nosis vėl tampa juoda. Uodega ilga, ties pagrindu storėja. Išaugusi aukštai, apaugusi ilgu kailiu.

Plaukai

Tiesūs, šilkinės tekstūros. Pavilnės nėra. Ypač mažai šeriasi, todėl tinka žmonėms, kurie yra linkę į alergijas. Plaukų spalva balta arba dramblio kaulo.

Priežiūra

Maltos bišonus gali laikyti ir alergiški žmonės, nes šie šunys neturi pavilnės. Būtina kailį reguliariai šukuoti, kad nesusiveltų. Priklausomai nuo šeimininko poreikių, šuo gali būti reguliariai kerpamas. Jeigu šuns plaukai ilgi, viršugalvio plaukai surišami, kad nekristų šuneliui į akis. Taip pat reikia prižiūrėti šių šunų dantis, nes jie yra linkę į dantų ligas. Pagrindinė šios veislės problema – dėl ašarojimo atsirandančios tamsios dėmės po akimis. Siekiant to išvengti, patartina kasdien valyti šuniuko akis.