Rytų Europos aviganis informacija

Veislė Rytų Europos aviganis
Angliškai East-European Shepherd
Kilmė Baltarusija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė nesportinis šuo
Ilgaamžiškumas 10-13 metų
Charakteris pasitikintis savimi, labai judrus, jautrus, ištikimas, žaismingas
Ūgis Patino: 66–71 cm
Kalės: 58–66 cm
Svoris Patino: 40-45 kg
Kalės: 35-40 kg
Spalvos Rudas su juodu, juodas, sidabro spalvos
Šuniuko kaina  Vidutiniškai 1000-2000 Lt

Rytų Europos aviganis charakteristika

Geras su vaikais  
Draugiškas su katėm  
Draugiškas su šunim  
Lavinamumas  
Šėrimasis  
Sergėtojas  
Intelektas  
Priežiūra  
Populiarumas  
Prisitaikymas  
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (158 balsai, vidutiniškai: 4.54 iš 5)
Loading...
piratu karai


Rytų Europos aviganis buvo išvestas maždaug 1930-aisiais, sukryžminus vokiečių aviganius su haskių tipo šunimis. Buvo siekiama išvesti tokią veislę, kuri būtų atspari net šalčiausioms Rusijos žiemoms. Šie šunys dėl savo aukšto intelekto buvo naudojami kariuomenėje. Jie buvo naudojami kaip pėdsekiai įvairiomis oro sąlygomis.
DNR tyrimai rodo, kad Rytų Europos aviganis turi Rytų Sibiro laikos kraujo. Tai pakankamai reta veislė. Vakarų šalyse šie šunys nėra populiarūs. Taip yra tikriausiai todėl, kad šie šunys yra labai panašūs į vokiečių aviganius, kuriuos renkasi auginti daug žmonių visame pasaulyje.
Pirmasis šios veislės standartas buvo patvirtintas SSRS 1964 metais.

Temperamentas

Rytų Europos aviganis yra labai judrus, ištikimas, jautrus ir atsidavęs savo šeimininkui šuo. Šios veislės atstovai yra subalansuoti, pasitikintys savimi, protingi ir žaismingi. Myli savo šeimos narius, bet įtariai žiūri į nepažįstamus žmones. Tai tvirtas šuo, gali būti agresyvus, todėl tinkamas laikyti apsaugai.
Mėgsta dirbti, daug judėti, todėl šiuos šunis reikia kasdien treniruoti, su jais užsiimti. Buvo veisiami dėl savo proto, todėl greit mokosi, yra lengvai dresuojami. Yra atsparūs visokiems orams, todėl gali gyventi ir namuose, ir lauke. Gali medžioti. Kartu su kitais tos pačios veislės atstovais gali būti kinkomas ir traukti roges ar vežimą.

Išvaizda

Rytų Europos aviganis yra didesnis už vokiečių aviganį. Jų ūgis ties ketera – 66-71 cm, patelių – 58-66 cm. Kailis trumpas, tankus, su pavilne. Tvirtų kaulų, raumeningo sudėjimo. Daug šeriasi. Gali būti juodos ir rudos, juodos, raudonai-rudos spalvos. Retesnės spalvos būtų melsvas atspalvis (ant nugaros ar viso kūno), sidabro, visiškai balta. Pilka ir rusva yra leidžiama, bet nepageidaujama.
Galva panaši į vilko, proporcinga kūnui. Trikampio formos, kakta apvalėjanti. Kaklas pakankamai ilgas. Snukis yra lygus kaukolės ilgiui. Puikiai išsivystęs apatinis žandikaulis, gali stipriai kąsti. Ausys vidutinio dydžio. Akys ovalios, tamsios, arti viena kitos, vidutinio dydžio. Akių vokai ryškūs. Galimos akių spalvos – gintaro, ruda ir šviesiai ruda. Nugara tvirta, plati ir ilga. Uodega ilga, tankiai apaugusi plaukais. Krūtinė vidutiniškai plati, pilvas pakeltas. Kojos tvirtos ir tiesios. Pėdos ovalios ir kompaktiškos.

Priežiūra

Maudomas pagal poreikį, šukuojamas retkarčiais. Gali būti šukuojamas dažniau norint išvengti stipraus šėrimosi.

Sveikata

Palyginus su kitomis šunų veislėmis, Rytų Europos aviganis pasižymi puikia sveikata, turi daug mažiau sveikatos problemų nei kitos šių dienų veislės. Vis dėlto gali sirgti šiomis ligomis: klubo sąnario ir alkūnės displazija, katarakta, glaukoma, stuburo ligomis, degeneracine disko liga, progresyvia tinklainės atrofija. Šių šunų vokai gali virsti į vidų arba išorę.