Veislė Sibiro haskis
Angliškai Siberian Husky
Kilmė Rusija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 -15 metų
Charakteris švelnus, protingas, mokantis bendrauti, budrus, draugiškas
Ūgis Patinas: 53–60 cm
Kalė: 51–56 cm
Svoris Patinas: 20–27 kg
Kalė: 16–23 kg
Spalvos Juoda, ruda su raudonu atspalviu, pilka, ruda, balta, juoda ir balta, juoda ir gelsvai ruda, vario spalvos, sabalo juodumo, dėmėtas, margas
Šuniuko kaina 570 - 810 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas Ranking: 45
Priežiūra
Populiarumas Nr.16
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (362 balsai, vidutiniškai: 4.68 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Haskiai, kaip ir jų protėviai vilkai, dažniausiai ne loja, o kaukia. Jeigu dresuojamas nuo pat mažens, gali būti geriausias šeimos draugas. Myli visokio amžiaus žmones. Trūkumai – mėgsta klaidžioti ir pabėgti. Taip yra todėl, kad juose išlikęs stiprus rogių traukimo instinktas, todėl jiems reikia nuolat bėgioti.
Sutaria su vaikais, yra aktyvūs. Jiems būtinas nuolatinis fizinis krūvis. Gali vaikyti kates. Jiems nuolat reikia žmogaus bei kitų gyvūnų dėmesio. Pagal Stanley Coren’o šunų intelekto reitingą, tai yra vidutinių protinių gabumų šunys. Jiems atitenka 45 šio sąrašo vieta.

Išvaizda

Kūnas proporcingas, vidutinio dydžio. Atletiški, bet sveria palyginus nedaug (patinai iki 27 kg).
Sibiro haskių kailis yra tankesnis nei daugelio kitų veislių šunų. Jis susideda iš dviejų sluoksnių: tankios pavilnės ir ilgesnio viršutinio kailio. Plaukai tiesūs, saugo nuo šalčio ir drėgmės. Sibiro haskiai gali būti įvairių spalvų, dažniausiai baltomis kojomis ir letenomis.
Akys migdolo formos, ne per arti viena kitos. Gali būti šviesiai arba tamsiai mėlynos, gintaro arba rudos spalvos. Gali turėti skirtingų spalvų raineles.
Nosis pageidautina ne smaila ir ne kampuota. Gelsvai rudų šunų nosis juoda, pilkų – juoda, vario spalvos šunų – raudonai-ruda, baltų – šviesiai ruda.
Uodega plaukuota, ramybės būsenoje nuleista žemyn, simetriška. Kai šuo susijaudinęs, kuo nors domisi, uodegą užlenkia į viršų.

Priežiūra

Sibiro haskius rekomenduojama auginti erdviuose namuose, kur jie turi daug vietos judėti, palakstyti lauke. Mėgsta vėsesnį orą, ilgus pasivaikščiojimus. Kailį patartina šukuoti kartą per savaitę metalinėmis šukomis.

Sveikata

Paprastai Sibiro haskių sveikata yra gera. Retesniais atvejais gali sirgti akių, odos ligomis. Gyvena 12-14 metų. Sveikatos problemos daugiausia yra paveldimos genetiškai. Labai retai (2 proc. šunų) gali pasireikšti klubo sąnario displazija. Gyvendami šaltame klimate gali sirgti plaučių ligomis – bronchitu, specifine šaltam klimatui būdinga astma (angl. ski astma), taip pat skrandžio opa.