Veislė Tibeto mastifas
Angliškai Tibetan Mastiff
Kilmė Kinija
Dydis Dideli šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas 10 - 12 metų
Charakteris užsispyręs, atkaklus, protingas, valingas, sargus, mėgsta būti nuošalyje
Ūgis Kalė: 61–71 cm
Patinas: 66–76 cm
Svoris Patinas: 45.4–72.6 kg
Kalė: 34–54.4 kg
Spalvos melsvai pilka, juoda, ruda, juoda ir gelsvai ruda, rudai auksinė, ruda ir gelsvai ruda
Šuniuko kaina 2030 - 2840 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.129(2012) Nr.122(2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (67 balsai, vidutiniškai: 4.61 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Tibeto mastifas yra sarginis šuo. Gali stoti priešais tokius laukinius gyvūnus kaip vilkas ar leopardas. Saugodamas dažniausiai naudoja lojimo taktiką.
Tinkamas laikyti tik name, kur aptvertoje teritorijoje galės laisvai lakstyti. Mėgsta kitų šunų draugiją. Įtariai žiūri į nepažįstamus žmones. Išgirdęs keistus garsus, gali loti ir naktį, todėl nerekomenduojama jo palikti vieno lauke, ypač jei netoliese gyvena kaimynai. Daugiausiai miega dieną, kad naktį galėtų budėti.
Rekomenduojamos paklusnumo treniruotės, nes Tibeto mastifas gali būti užsispyręs šuo. Auginant namuose, būtina socializuoti. Gali būti puikus šeimos šuo, bet jį rekomenduojama auginti žmonėms, jau turintiems patirties su šunimis. Nepastovus auklėjimas gali paversti šunį piktu ir nenuspėjamu.

Išvaizda

Tibeto mastifas – didelis, stambių kaulų šuo. Patinai gali užaugti iki 83 cm ūgio, sverti iki 68 kg. Dvigubas kailis yra ilgas, gali būti įvairių spalvų. Neturi specifinio šuns kvapo. Šeriasi vėlyvą žiemą arba ankstyvą pavasarį. Galva apvali, akys ovalios, rudos spalvos. Ausys trikampio formos, kabančios. Uodega laikoma virš nugaros, gausiai apaugusi plaukais.

Priežiūra

Turėtų gyventi namuose su galimybe palakstyti dideliame aptvertame kieme. Mėgsta šaltą klimatą. Su šunimi reikia kasdien užsiimti bent po 30-50 minučių. Šukuojamas reguliariai, maudomas esant reikalui.

Sveikata

Tibeto mastifas gali turėti alergijų, ausies infekcijas. Sirgti ligomis, susijusiomis su imunine sistema, skydliaukės nepakankamumu. Gali turėti problemų su širdimi, epilepsija, katarakta. Kaip ir daugeliui didelių veislių šunų, gali pasitaikyti klubo sąnario ar alkūnių displazija.