Vidurinės Azijos aviganis informacija

Veislė Vidurinės Azijos aviganis
Angliškai Central Asian Ovtcharka, Central Asian Shepherd Dog
Kilmė Rusija
Dydis Didelių šunų grupė
Veislės grupė 2 grupė: pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. 2.2 sekcija: molosų veislės, kalnų tipas
Ilgaamžiškumas 10-12 metų
Charakteris smalsus, nepriklausomas, mokantis prisitaikyti, įžūlus, stiprus, ramus
Ūgis Kalė: min. 65 cm
Patinas: min. 70 cm
Svoris Kalė: 40–65 kg
Patinas: 50–79 kg
Spalvos margas, juodas, pilkas, baltas, keršas, rūdžių spalvos, šieno spalvos
Šuniuko kaina Vidutiniškai 2000-3000 Lt

Vidurinės Azijos aviganis charakteristika

Geras su vaikais  
Draugiškas su katėm  
Draugiškas su šunim  
Lavinamumas  
Šėrimasis  
Sergėtojas  
Intelektas  
Priežiūra  
Populiarumas  
Prisitaikymas  
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (123 balsai, vidutiniškai: 4.57 iš 5)
Loading...
piratu karai

Vidurinės Azijos aviganis yra viena seniausių šunų veislių pasaulyje. Ši veislė buvo suformuota natūralios atrankos būdu, maždaug prieš 4 tūkstančius metų. Jie buvo paplitę didelėse teritorijose nuo Kaspijos jūros iki Kinijos bei nuo Uralo pietų iki Afganistano.
Vidurinės Azijos aviganių šaknys siekia senovės Tibeto šunis, klajoklių genčių šunis ganytojus ir kt. Šie šunys buvo auginami galvijams, vežimams ir šeimininkų būstams prižiūrėti. Sunkios gyvenimo sąlygos ir nuolatinė kova už būvį turėjo įtakos šių šunų sudėjimui ir charakteriui. Todėl šie šunys yra stiprūs, bebaimiai, stengiasi nepervargti. Veisėjai su šiais šunimis pradėjo dirbti Sovietų Sąjungoje 1930 metais.

Temperamentas

Vidurinės Azijos aviganis yra savimi pasitikintis, ramus ir gerai subalansuotas šuo. Išdidus ir nepriklausomas. Tai labai drąsus šuo, nebijo darbo. Yra ištvermingas, turi stiprų teritoriškumo jausmą. Nebijo net didesnių už save gyvūnų ar žvėrių.