Veislė Vokiečių dogas
Angliškai Great Dane
Kilmė Vokietija, Danija
Dydis Dideli šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Molosų pogrupis
Ilgaamžiškumas 6 -12 metų
Charakteris švelnus, draugiškas, atsidavęs, uždaras, pasitikintis savimi, mylintis
Ūgis Kalė: 71–81 cm
Patinas: 76–86 cm
Svoris Kalė: 45–59 kg
Patinas: 54–90 kg
Spalvos gelsvai rudas, rudai margas, juodas, melsvas, margas
Šuniuko kaina 810 - 970 €

Charakteris

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.19
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (63 balsai, vidutiniškai: 4.70 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Vokiečių dogai yra draugiški, meilūs šunys. Dažnai vadinami „švelniaisiais gigantais“. Palankiai žiūri į kitus šunis, naminius gyvūnus ar pažįstamus žmones. Niekada nerodo didelio agresyvumo ar stiprių medžiotojo instinktų. Tai švelnūs, mylintys gyvūnai. Jeigu tinkamai išauklėti, puikiai sutaria su vaikais, ypatingai, jeigu yra užaugę kartu su jais. Nedresuotas arba netinkamai socializuotas vokiečių dogas nepažįstamoje aplinkoje ar prieš svetimus žmones gali tapti agresyvus.

Išvaizda

Vokiečių dogai yra gerai subalansuoti, energingi šunys. Kvadratinio kūno sudėjimo. Reikalaujamas minimalus 18 mėn. amžiaus patinėlio svoris – 54 kg, patelių – 45 kg.
Ausys nulėpusios, trikampio formos. Seniau, kai šie šunys buvo plačiai naudojami medžioklėje, jų ausys būdavo pakerpamos, kad mažiau susižalotų. Šiais laikais vokiečių dogų ausys dar kartais pakerpamos tose šalyse, kur tai leidžiama, daugiausia – JAV.
Kai kuriose šalyse šių šunų išvaizda skiriasi, todėl pagal svorį gali būti skiriami trys vokiečių dogų tipai: lengvas, vidutinis ir sunkus. Vis dėlto FCI yra priimtas tik vienas bendras vokiečių dogo standartas.

Sveikata

Kaip ir kitų didelių veislių šunų, jų medžiagų apykaita yra lėta. Todėl reikia riboti jų maistą. Gali išsivystyti klubo sąnario displazija, širdies ligos. Gyvena nuo 6 iki 8 metų.

Priežiūra

Kailis nereikalauja ypatingos priežiūros. Vokiečių dogams reikia kasdienių pasivaikščiojimų, bet svarbu šuns per daug nenuvarginti. Vokiečių dogų šuniukai užauga labai greitai, todėl yra linkę į kaulų ir sąnarių problemas. Maži šuniukai yra labai energingi, todėl jų savininkai dažnai stengiasi kiek įmanoma sumažinti jų aktyvumą. Nesustoja augti iki maždaug 1,5 metų amžiaus.