Australų aviganis informacija

Veislė Australų aviganis
Angliškai Australian Shepherd
Kilmė JAV
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Aviganiai
Ilgaamžiškumas 13-15 metų
Charakteris aktyvus, prieraišus, protingas, gero būdo, sargus
Ūgis Patinas: 51–58 cm
Kalė: 46–53 cm
Svoris Patinas: 25–31.8 kg
Kalė: 15.9–25 kg
Spalvos juodas, raudonai rudas, raudonai-rudai margas, mėlynas, juodas trijų spalvų, raudonai rudas trijų spalvų, margas
Šuniuko kaina Vidutiniškai 1500-2000 Lt

Australų aviganis charakteristika

Geras su vaikais Idealus!
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.24
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (82 balsai, vidutiniškai: 4.73 iš 5)
Loading...
piratu karai

Australų aviganių kilmė yra neaiški, nes šios veislės pavadinimas yra klaidinantis. Viena galima kilmės istorija yra ta, kurioje teigiama, kad australų aviganis yra kilęs iš Ispanijos Baskų regiono. Manoma, kad ten šunis augino vietiniai piemenys. Tikėtina, kad šie piemenys vėliau per Australiją emigravo į vakarinę JAV pakrantę.
Vis dėlto yra žinoma, kad dabartinis australų aviganis yra kilęs iš JAV. Tokį vardą jie gavo dėl asociacijos su baskų piemenimis, kurie maždaug apie 1800-uosius iš Australijos atkeliavo į JAV.
Australų aviganis smarkiai išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo, kartu su žirgininkyste. Jie buvo vertinami JAV ūkiuose ir rančose dėl savo visapusiškumo, lankstumo ir lengvos dresūros.
Nors kiekvienas australų aviganis skiriasi savo kailio spalva ir dėmėtumu, visi jie turi bendrą veislei būdingą bruožą – yra labai atsidavę savo šeimoms. Šie ir daugelis kitų atributų užtikrino veislės populiarumą iki šių dienų.

Temperamentas

Australų aviganiai yra protingi darbo šunys. Turi stiprius ganymo ir saugojimo instinktus. Yra ištikimi kompanjonai ir turi ūpo bei energijos dirbti visą dieną. Tai geros prigimties, ištikimi šunys. Prie nepažįstamų žmonių ar gyvūnų gali būti šiek tiek užsidaręs.

Bendra išvaizda

Ausralų aviganis yra puikiai subalansuotas šuo. Kūnas šiek tiek ilgesnis už aukštį, sudėjimas ir kaulų struktūra vidutinio dydžio. Gali būti labai įvairių spalvų. Yra energingas, smalsus, žvalus šuo. Saikingai raumeningo sudėjimo. Kailis vidutinio ilgio ir tankio. Uodega gali būti įprasta arba šiek tiek lenkta.

Kailis

Kailis gali būti tiesus arba banguotas, vidutinio ilgio, atsparus vandeniui. Pavilnė priklauso nuo klimato, kuriame šuo gyvena. Plaukai tiesūs ir trumpi galvos srityje, ant ausų, priekinių kojų ir žemiau kulkšnių.