Mančesterio terjeras informacija

Veislė Mančesterio terjeras
Angliškai Manchester Terrier
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Mažų šunų grupė
Veislės grupė Terjerai
Ilgaamžiškumas 14 - 16 metų
Charakteris atsidavęs, aktyvus, budrus, entuziastingas, įžvalgus
Ūgis Kalė: 39 - 42cm
Patinas: 37 - 40cm
Svoris 7.5 - 8 kg
Spalvos juoda, ruda, mėlyna, mėlyna ir gelsvai ruda
Šuniuko kaina Vidutiniškai $550 - $650 USD

Mančesterio terjeras charakteristika

Geras su vaikais
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking:32
Priežiūra
Populiarumas Nr.121(2012) Nr.119 (2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (41 balsai, vidutiniškai: 4.32 iš 5)
Loading...
piratu karai

XIX a. sanitarinės sąlygos Anglijoje buvo labai prastos. Žiurkės tapo didele visuomenės problema, todėl jų žudymas smarkiai išpopuliarėjo ir tapo sportu. Džonas Hulme (John Hulme), žiurkių sporto entuziastas, sukryžmino skaliką ir jau sukryžmintą terjerą. Jis siekė išvesti šunį, kuris būtų tvirtas, atkaklus ir entuziastingai dalyvautų žiurkių žudynėse bei triušių persekiojime. Toks sukryžminimas buvo labai sėkmingas, todėl išvesti šunys tapo atskira veisle.
1827 m. šie šunys buvo vertinami dėl savo gebėjimo gaudyti žiurkes. Mančesterio terjeras gebėjo pagauti dukart už save didesnį grobį. Šunų ausys būdavo patrumpinamos, kad nebūtų nuplėšytos kovose. Kai žiurkių žudymas Anglijoje tapo nelegalus, duobes žiurkėms pakeitė valgyklos ir smuklės. Šiuos pastatus buvo užplūdusios žiurkės, todėl visi užeigos namai turėdavo savo šunides ir taip kovodavo su graužikų problema.
1860-aisiais Mančesterio terjeras buvo pagrindinis žiurkių gaudytojas. Maždaug tuo metu šunys ir gavo Mančesterio terjerų vardą. Vėliau į šių šunų veislę buvo įvestos mažesnių šunų veislės, bet nesėkmingai. Šuniukai turėdavo sveikatos problemų, jų kailis būdavo plonas, o akys pernelyg iššokusios. Vis dėlto šie mažesnio dydžio šunys kurį laiką išliko populiarūs.
Mažesni Mančesterio terjerai buvo nešiojami specialiuose jiems pasiūtuose maišeliuose, prisegtuose prie raitelio diržo. Dėl savo mažo dydžio jie negalėjo varžytis su skalikais, bet padėdavo, kai tankmėse reikėdavo gaudyti lapes. Taip veislė gavo „Džentelmeno terjero“ pravardę.

Temperamentas

Mančesterio terjerai yra gyvybingi, mėgsta mokytis. Yra labai ištikimi savo šeimininkams, stiprų ryšį suformuoja dar būdami labai jauni. Turi tendenciją išbandyti šeimininko nustatytas ribas, todėl dresuojant būtinas pastovumas. Nors tai mažai lojantys šunys, bet gali būti geri sargai. Puikiai pritampa ir kaimo vietovėse, ir mieste.

Išvaizda

Kailis trumpas, glotnus, tankus. Kūnas nedidelis, trumpas, per juosmenį lenktas. Kaklas ilgokas, šonkauliai atsikišę. Galva ilga, snukis link nosies galiuko siaurėja. Ausys mažos, trikampio formos, jų galiukai nusvirę į priekį arba laikomi tiesiai. Uodega trumpa, ties pagrindu storėja. Laikoma žemiau nugaros linijos.

Priežiūra

Kailis kelis kartus per savaitę šukuojamas minkštu šepečiu.

Sveikata

Nepasižymi jokiais išskirtiniais sveikatos sutrikimais. Dėl gero veisimo ir stiprios kraujo linijos, vidutinio Mančesterio terjero gyvenimo trukmė siekia iki 18 metų. Žinoma šunų, kurie išgyveno net 24 metus.