Veislė Valų springerspanielis (Velso)
Angliškai Welsh Springer Spaniel
Kilmė Jungtinė Karalystė
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Sportiniai šunys, Medžiokliniai šunys
Ilgaamžiškumas Vidutiniškai 12 - 15 metų
Charakteris draugiškas, ištikimas, užsispyręs, aktyvus, žaismingas, prieraišus
Ūgis Kalė: 16–20 kg
Patinas: 18–20 kg
Svoris Kalė: 43–46 cm
Patinas: 46–48 cm
Spalvos Tamsiai raudona su balta
Šuniuko kaina 970 - 1130 €

Charakteris

Geras su vaikais Labai draugiškas!
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim Labai draugiškas!
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas
Priežiūra
Populiarumas Nr.125( 2012 )Nr.130( 2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (17 balsai, vidutiniškai: 4.47 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Valų springerspanielis yra aktyvūs, ištikimas ir švelnus šuo. Savo teritorijoje pamatę svetimą žmogų, gali loti, būti apdairūs ir stebėti nepažįstamąjį atsitraukę. Yra labai draugiški savo šeimos nariams, ypač vaikams. Priima kitus šeimos gyvūnus labai šiltai, noriai su jais draugauja ir žaidžia.
Greitai mokosi, bet kartais gali būti užsispyrę. Tinkamai dresuojant, gali tapti labai paklusnūs. Buvo veisiami darbui ir ištvermei, todėl jiems būtinas nuolatinis fizinis krūvis, pratimai. Jeigu šuo neišvarginamas, gali tapti hiperaktyvus. Kai kurie šios veislės šunys gali pernelyg prisirišti prie šeimininko ir labai liūdėti palikti vieni.

Išvaizda

Valų springerspanielis yra kompaktiškas, tvirto sudėjimo šuo. Išvestas darbui, todėl labai ištvermingas. Šuns kūnas yra šiek tiek ilgesnis už jo ūgį ties ketera. Kai kurių šunų kūno sudėjimas gali būti kvadrato formos, bet tai parodose yra leistina. Svarbiausia, kad šuns kūnas būtų ilgesnis už jo aukštį. Ausys mažos, nusvirusios, vynuogių kekės formos. Nosis juodos arba rudos spalvos. Žirklinis sąkandis. Papilvė, krūtinė ir užpakalinė kojų dalis apaugusi ilgesniais plaukais. Ausys ir uodega taip pat ilgesnio plauko.

Priežiūra

Valų springerspanielis nereikalauja išskirtinės priežiūros. Pakanka reguliariai šukuoti šukomis ar šepečiu, retkarčiais apkirpti.

Sveikata

Tai gana gera sveikata pasižymintys šunys, bet gali sirgti šunims būdingomis ligomis. Tai klubo sąnario displazija, šunų glaukoma. Kaip ir kitų veislių šunys, kurių ausys nusvirusios, yra linkę į ausų infekcijas.