Veislė Samojedas
Angliškai Samoyed
Kilmė Šiaurės vakarų Rusija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė šiaurės šunys, Darbiniai šunys
Ilgaamžiškumas 12 - 14 metų
Charakteris gyvybingas, socialus, draugiškas, žaismingas, budrus, užsispyręs
Ūgis Kalė: 50–56 cm
Patinas: 54–60 cm
Svoris Kalė: 17–25 kg
Patinas: 20–32.5 kg
Spalvos Kreminė, balta ir šviesiai ruda, balta
Šuniuko kaina 650 - 1220 €

Charakteris

Geras su vaikais Labai draugiškas!
Draugiškas su katėm
Draugiškas su šunim
Lavinamumas
Šėrimasis
Sergėtojas Idealus!
Intelektas Ranking:33
Priežiūra
Populiarumas Nr.68 (2012) Nr.69(2011)
Prisitaikymas
Hipoalerginis Ne
Įvertinkite šią veislę: 1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (198 balsai, vidutiniškai: 4.65 iš 5)
Loading...

Temperamentas

Samojedai yra labai draugiški šunys, todėl netinka sargybai. Mėgsta loti, gali perspėti apie nepažįstamus asmenis savo teritorijoje. Draugiški kitiems gyvūnams ir vaikams, išlieka žaismingi bei gyvybingi netgi suaugę. Jeigu nuobodžiauja, gali pradėti kasti žemę ar sniegą. Gali tempti savo pavadėlį, o ne eiti greta, todėl reikėtų dresuoti gražiai eiti šalia. Žaisdami gali pradėti bandyti nukreipti vaikus vis į kitą pusę, nes turi išlikusį bandos ganymo instinktą. Samojedas yra laimingas, linksmas ir ramus šuo, mėgsta būti žmogaus draugijoje.

Išvaizda

Galva stambi, pleišto formos. Snukis vidutinio ilgumo, smailėjantis, gilus. Burnos kampučiai šiek tiek užriesti, todėl suformuoja tarsi šypseną. Nosis juoda, ruda arba kūno spalvos. Akys migdolo formos, plačios ir gilios, tamsiai rudos spalvos. Ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, suaugusių šunų – stačios. Sąkandis žirklinis. Kaklas vidutinio ilgumo, tvirtas. Uodega ilga, gausiai apaugusi plaukais, judant laikoma užriesta. Kailis tankus, plaukai tiesūs ir ilgi. Turi trumpą, minkštą, tankų poplaukį. Kailis nepraleidžia sniego ar lietaus.

Priežiūra

Kailis turi unikalią savybę išsivalyti pats, todėl samojedus reikia maudyti ne daugiau kaip 1-2 kartus per metus. Kailis šukuojamas ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę, dažniau – šėrimosi metu. Šių šunų kailis turi panašumų su Angoros triušiais, todėl gali būti naudojamas mezgimui. Neskleidžia nemalonaus šuns kvapo, yra labai švarūs.

Sveikata

Linkę į odos alergiją, gali pasitaikyti klubo sąnario displazija. Taip pat – kurtumas, progresuojanti tinklainės atrofija.